مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم: هم‌گرایی و هم‌افزایی بین مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و پارک های علم و فناوری از مهم‌ترین اهداف وزارت علوم است

۱۱ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۹:۳۰ کد : ۲۹۵۸۶ اخبار
تعداد بازدید:۴۳۳
مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم گفت: هم‌گرایی و هم افزایی بین مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و پارک های علم و فناوری از مهم‌ترین اهداف وزارت علوم است و پارک های علم و فناوری از جمله مراکزی هستند که در محوریت دسترسی به مراکز دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی قرار دارند.
مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم: هم‌گرایی و هم‌افزایی بین مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و پارک های علم و فناوری از مهم‌ترین اهداف وزارت علوم است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خسرو پیری در حاشیه بازدید از نمایشگاه شرکت‌های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز گفت: حرکت پارک‌های علم و فناوری در راستای اقتصاد مقاومتی مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان است.

وی هم‌گرایی و هم‌افزایی میان مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و پارک های علم و فناوری را مهم ارزیابی کرد و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در کشور اظهار داشت: در حال حاضر ۳۹ پارک علم و فناوری در کشور وجود دارد که با اضافه شدن دو پارک علم و فناوری خصوصی در آینده نزدیک، تعداد پارک‌های علم و فناوری در کشورمان به ۴۱ پارک افزایش خواهد یافت.

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم گفت: برندسازی اولین اولویت و مهم‌ترین سیاست کاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم در تلاش است شرکت‌های مستقر در پارک های علم و فناوری که پتانسیل و ظرفیت برند شدن را دارند در جهت تبدیل به شرکت های بزرگ و برند، ارزیابی و حمایت کند.

دکتر پیری به بازنگری در ماموریت‌های پارک‌های علم و فناوری اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بحث فناوری از بحث‌های روز کشور است، سعی می‌شود علاوه بر ترویج فرهنگ فناوری، برنامه راهبردی پارک‌ها در حوزه فناوری نیز به روز شود.

دکتر پیری تدوین آمایش فناوری، ساماندهی ارتباط میان پارک‌های علم و فناوری، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها را از جمله برنامه‌های اصلی دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم اعلام کرد.

کلید واژه ها: پیری