مرکز شکوفایی خلاقیت و نوآوری شهرستان سلسله، وابسته به پارک علم و فناوری استان لرستان افتتاح شد

۲۵ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۰ کد : ۲۷۸۶۵ اخبار
تعداد بازدید:۴۹۸
مرکز شکوفایی خلاقیت و نوآوری شهرستان سلسله وابسته به پارک علم و فناوری استان لرستان با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سلسله و در محل این دانشگاه با حضور فلاح نژاد؛ فرماندار سلسله، رستمیان؛ نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، اکبری؛ رئیس دانشگاه آزاد واحد سلسله؛ شاکرمی؛ رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان و جمعی از مدیران استانی و شهرستان افتتاح شد.
مرکز شکوفایی خلاقیت و نوآوری شهرستان سلسله، وابسته به پارک علم و فناوری استان لرستان افتتاح شد

دکتر محمودرضا شاکرمی؛ رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان؛ هدف از ایجاد این مرکز را جذب افراد فناور و ایده های فناورانه و هدایت فناوران این مرکز به سمت تبدیل ایده به محصول و ایجاد شرکت در راستای توسعه کارآفرینی و فناوری در شهرستان برشمرد.

دکتر محمودرضا شاکرمی خاطر نشان کرد: مرکز شکوفایی خلاقیت و نوآوری شهرستان سلسله با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سلسله و در محل این دانشگاه در فضایی بالغ بر 300 متر مربع استقرار یافته که امکانات اداری و اولیه آن به طور مشترک تهیه و در فضایی مستقل از دانشگاه در اختیار فناوران متقاضی قرار خواهد گرفت.
رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان افزود: بعد از یکسال از راه اندازی این مرکز، فناوری شهرستان سلسله از طریق پارک رصد خواهد شد و چنانچه پتانسیل بالایی در شهرستان در زمینه نوآوری مشاهده گردد؛ درخواست تبدیل این مرکز به مرکز رشد از سوی پارک به شورای عالی گسترش وزارت عتف ارسال خواهد شد.
دکتر محمودرضا شاکرمی افزود:این مرکز دومین مرکز شکوفایی خلاقیت و نوآوری استان لرستان است که در سال جاری به بهره برداری می رسد و همچنین از پروژه های اقتصاد مقاومتی استان نیز می باشد.
وی افزود: شهرستان سلسله با وجود ظرفیت بالای دانشجویان و دانش آموختگان، پتانسیل بالایی در زمینه فناوری و خلاقیت دارد که در صورت تلاش همه مدیران اجرایی شهرستان در جذب و حمایت از افراد خلاق و فناور، امکان تبدیل این مرکز به مرکز رشد وجود خواهد داشت.
 رئیس پارک  علم و فناوری استان لرستان در خصوص روند کاری این مرکز خاطر نشان کرد: در پس از دریافت درخواست متقاضیان نوآور توسط دبیرخانه مرکز، جنبه های علمی و فنی ایده بررسی و در صورت تایید، پرونده مربوطه جهت بررسی نهایی به پارک و یا یکی از مراکز رشد وابسته –جهت طرح در شورای فناوری- ارسال خواهد شد که در صورت پذیرش نهایی؛ امکانات و خدمات مورد نیاز به فناور ارائه می شود.
در پایان دکتر شاکرمی از حمایت ها و همکاری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سلسله در خصوص راه اندازی این مرکز تقدیر و تشکر نمود.

کلید واژه ها: لرستان