افتتاح مرکز شکوفایی خلاقیت و نوآوری شهرستان کوهدشت، وابسته به پارک علم و فناوری استان لرستان

۲۵ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۰:۲۷ کد : ۲۷۸۶۳ اخبار
تعداد بازدید:۳۸۶
مرکز شکوفایی خلاقیت و نوآوری شهرستان کوهدشت وابسته به پارک علم و فناوری استان لرستان با همکاری دانشگاه لرستان در محل مرکز آموزش عالی شهرستان کوهدشت با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان، فرماندار کوهدشت، رئیس دانشگاه لرستان، رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان،مدیرکل امور مالیاتی، مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از مدیران استانی و شهرستان افتتاح شد.
افتتاح مرکز شکوفایی خلاقیت و نوآوری شهرستان کوهدشت، وابسته به پارک علم و فناوری استان لرستان

دکتر محمودرضا شاکرمی؛ رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان گفت: این مرکز اولین مرکز شکوفایی خلاقیت و نوآوری استان لرستان است که در سال جاری به بهره برداری می رسد و همچنین از پروژه های اقتصاد مقاومتی استان نیز می باشد. 

وی هدف از ایجاد این مرکز را شناسایی ایده های فناوران شهرستان کوهدشت به منظور ساماندهی، استقرار، مشاوره و حمایت مالی جهت تبدیل ایده به محصول و ایجاد شرکت در راستای توسعه کارآفرینی و فناوری در شهرستان برشمرد.
دکتر محمودرضا شاکرمی خاطر نشان کرد: مرکز شکوفایی خلاقیت و نوآوری شهرستان کوهدشت با همکاری دانشگاه لرستان و در محل مرکز آموزش عالی شهرستان کوهدشت وابسته به دانشگاه لرستان در فضایی بالغ بر 300 متر مربع استقرار یافته که امکانات اداری و اولیه آن به طور مشترک تهیه و در فضایی مستقل از دانشگاه در اختیار فناوران متقاضی قرار خواهد گرفت.
رئیس پارک  علم و فناوری استان لرستان در خصوص روند کاری این مرکز بیان داشت: در این مرکز یک دبیرخانه در نظر گرفته می شود که افراد صاحب ایده به آن مراجعه نموده و ایده های خود را ارائه می نمایند. پس از دریافت درخواست متقاضیان نوآور توسط دبیرخانه مرکز، جنبه های علمی و فنی ایده بررسی و داوری خواهد شد که در صورت داشتن نوآوری و فناوری در طرح، فناور در مرکز مستقر خواهد شد و  امکانات و خدمات در اختیار وی قرار خواهد گرفت.
رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان افزود: مراکز شکوفایی خلاقیت و نوآوری در حقیقت مراکزی جهت پتانسیل سنجی فناوری در شهرستان ها هستند. پس از یک دوره یک ساله، وضعیت فناوری در شهرستان ارزیابی می شود و در صورت داشتن پتانسیل مناسب، اقدام لازم جهت تبدیل این مراکز به مراکز رشد از طریق ارائه درخواست به شورای عالی گسترش وزارت عتف به عمل می آید.
وی افزود: تلاش پارک لرستان بر این است که این مراکز در محیط های دانشگاهی راه اندازی شوند زیرا در این محیط ها امکانات اولیه مورد نیاز –اعم از اداری، کارگاهی، آزمایشگاهی، اینترنت و ...- مهیا می باشد. از طرفی دانشجویان شهرستان ارتباط نزدیکی با این مراکز برقرار می کنند؛ زیرا اصلی ترین مخاطبان این مراکز دانشجویان می باشند. 
در پایان دکتر شاکرمی با اشاره به تعامل خیلی خوبی که بین پارک علم و فناوری و دانشکاه لرستان وجود دارد از حمایت های و همکاری بی دریغ رئیس دانشگاه لرستان در حمایت از توسعه فناوری در استان تقدیر و تشکر نمود.

کلید واژه ها: لرستان