نشست استاندار اردبیل با مدیران شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک علم و فناوری این استان و مراکز رشد

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۵ کد : ۲۷۷۹۷ اخبار
تعداد بازدید:۴۳۵
دکتر مجید خدابخش استاندار اردبیل با مدیران مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک علم و فناوری این استان به منظور بررسی فرصت ها وچالش های توسعه کسب وکار فناورانه در سالن شهید رجائی استانداری اردبیل دیدار و گفتگو کرد.
نشست استاندار اردبیل با مدیران شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک علم و فناوری این استان و مراکز رشد

در ابتدا دکتر عبدالقیوم قلی پوری سرپرست پارک علم وفناوری اردبیل ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی  از زحمات و پیگیری های دکتر خدابخش درخصوص رفع مشکلات و حمایت های همه جانبه وی در خصوص کسب و کار فناورانه و پارک علم وفناوری، به صورت اجمالی چالش ها و راهکارهای حل این مشکلات را مطرح نمود.

در ادامه دکتر صفرزاده رئیس مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی، استفاده از محصولات دانش بنیان تولید در داخل خود استان توسط مراکز، موسسات وادارات، برخی از مشکلات در خصوص  اخذ تاییدیه به واحد های تولیدی فناور از سوی مراکز دولتی  وتبیین برخی راهکارها در داخل استان تاکید نمودند.
دکتر ابراهیم فتایی رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد ، لزوم دراختیار گذاشتن ، تجهیز و شناسایی آزمایشگاه ها وکارگاه ها برای شرکتهای فناور را از دستگاههای اجرایی و دانشگاه ها را خواستار شدند.
در ادامه شرکت های فناور ودانش بنیان به بازگویی مشکلات خود در خصوص استفاده از وام وتسهیلات بانکی و صندوق ها و همچنین عقد قرارداد با دستگا های اجرایی و فروش محصول ، و هزینه های بالای اخذ تاییدیه استاندارد برای یشرکت های نوپا پرداختند .
دکتر خدابخش استاندار اردبیل ضمن بررسی این مشکلات و تماس با روسای و مدیران کل  دستگاههای دولتی  و تاکید در خصوص استفاده از محصولات وکالاهای دانش بنیان و فناوری بومی استان وتسهیل در امور اخذ مجوز ها و تاییدیه ها در چارچوب قانون پرداخته و خواستار تشکیل کارگروهی برای حل مشکلات  در خصوص بهره مندی شرکت ها از تسهیلات بانکی و صندوق ها با پیگیری از معاونت فناوری ریاست جمهوری تاکید نمودند .
در پایان این  نشست دکتر مجید خدابخش استاندار اردبیل با مسئولان پارک علم وفناوری ومراکز رشد وشرکت های فناور ودانش بنیان ادامه این نشست ها با هماهنگی پارک علم وفناوری خواستار شده  وحل مشکلات این شرکت ها را از اولویت های تمام دستگاههای دولتی و استانداری دانستند.

کلید واژه ها: اردبیل