همزمان با دهه مبارک فجر،معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کرد

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۵ کد : ۲۷۷۹۲ اخبار
تعداد بازدید:۳۳۹
دکتروحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم به همراه دکتر خسروپیری مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری و دکتر محسن شریفی مدیرکل دفتر سیاستگذاری امور پژوهشی با حضور در دانشگاه فردوسی مشهد با هیئت رئیسه و مسئولان این دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.
همزمان با دهه مبارک فجر،معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،در این دیدار دکتر احمدی با بیان اینکه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشورامروز نیاز به تحول داشته و این تحول به راحتی صورت نمی گیرد،اظهار داشت: ما نظام آموزشی را در دانشگاه ها تجربه کرده ایم و توجه به نظام پژوهش و فناوری در دانشگاه ها ضروری است.

 وی افزود: ما با یک دنیای تفکر و نوآوری مواجهیم و این نوآوری در تکنیک و فناوری نیست بلکه در تفکر و ایده پردازی است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به اینکه مرزی میان پژوهش و فناوری وجود ندارد ،این دوحوزه رامهم و در هم تنیده ارزیابی کرد.

دکتراحمدی در ادامه به هدفمند شدن پژوهش ها اشاره کرد و استفاده از الگوهای هدف دار دانشگاه فردوسی مشهد در سایر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را مفید و مثبت اعلام کرد.

بر اساس این گزارش در این نشست دکتر محمدکافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد به وضعیت پژوهش در دانشگاه فردوسی مشهد پرداخت و توانمندی های این دانشگاه در عرصه های فرهنگی، ورزشی، آموزشی و دیپلماسی علمی در جذب دانشجویان خارجی را یادآور شد.

 وی با اشاره به فرصت های منطقه ای این دانشگاه با توجه به نزدیکی به مرزهای دو کشور افغانستان و ترکمنستان و قرار گرفتن مرقد مطهر امام هشتم (ع) در شهر مقدس مشهد، این شهر را شهری بین المللی و با جاذبه های دینی و مذهبی و با موقعیتی عالی جهت همکاری های علمی بین المللی در منطقه ارزیابی کرد.

 دکتر کافی همچنین به رشد شتاب علمی دانشگاه فردوسی مشهد در سه سال گذشته اشاره کرد و ظرفیت های دانشجویی و تحصیلات تکمیلی و ارتباط نزدیک با صنایع استان خراسان رضوی را از ویژگی ها و دستاوردهای این دانشگاه در سال های اخیر بیان کرد.

گفتنی است دراین سفر معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از مراکز رشد واحدهای فناور دانشگاه فردوسی مشهد و مرکز آموزشی - پژوهشی صنایع غذایی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کرد.

کلید واژه ها: خراسان رضوی