از محصول استراتژیک ضد شوری آب و خاک با فرمولاسیون منحصر به فرد در صنعت کشاورزی،برای اولین بار در کشور توسط پارک علم و فناوری استان فارس رونمائی شد

۱۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۱ کد : ۲۷۷۰۰ اخبار
تعداد بازدید:۴۸۳
همزمان با گرامیداشت دهه فجر انقلاب، محصول استراتژیک ضد شوری آب و خاک با فرمولاسیون منحصر به فرد در صنعت کشاورزی و برای اولین بار در کشور توسط شرکت دانش بنیان آریا نانو سیز مستقر در پارک علم و فناوری فارس رونمائی شد.
از محصول استراتژیک ضد شوری آب و خاک با فرمولاسیون منحصر به فرد در صنعت کشاورزی،برای اولین بار در کشور توسط پارک علم و فناوری استان فارس رونمائی شد

 

دکتر فرید مُر، رئیس پارک علم و فناوری استان فارس در آئین رونمائی از این محصول، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و خیر مقدم به مسئولین ارشد استانی و مرتبط با حوزه کشاورزی، با اشاره به تغییرات اقلیمی به وجود آمده و تاثیر گذاری آن بر محیط پیرامون بشر، بیان داشت کشورهایی موفق خواهند بود که این تغییرات را درک و برای آن چاره اندیشی کنند.
وی اضافه کرد، عمده ی تمرکز مرکز رشد کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع تبدیلی پارک علم و فناوری فارس در جذب شرکت های مرتبط با این حوزه بوده و امیدواریم که این شرکتها بتوانند نقش خود را در این مقطع بحرانی به خوبی ایفا کرده و بتوانیم رویکردها و راهکارهائی را جهت مقابله با این شرایط حساس ارائه دهیم.
دکتر فرید مُر ادامه داد این محصول که متکی بر فناوری نانو است حاصل تلاش 5 ساله این شرکت بوده و علی رغم اینکه مشابه خارجی دارد اما با دانش بومی و توسط متخصصان این شرکت و در پارک علم و فناوری فارس تولید و به تجاری سازی رسیده است.
عضو پیوسته فرهنگستان علوم در پایان اضافه کرد امیدواریم این روند ادامه داشته باشد و سایر شرکتها با الگو برداری از این چنین فعالیتها و با ارائه راهکارهای خلاقانه و مبتکرانه بتوانند کشور را به سمت برون رفت از شرایط حال حاظر هدایت کنند.
دکتر قاسمی رئیس جهاد کشاورزی استان فارس نیز در این مراسم ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و با ابراز خوشحالی از حضور در جمع فناوران پارک علم و فناوری فارس، اظهار امیدواری کرد به دلیل اینکه زیربنای اقتصاد مقاومتی استفاده از این گونه طرح ها است، بایستی روند استفاده از طرح های دانش بنیان در کشور شتاب بیشتری بگیرد.
رئیس جهاد کشاورزی استان فارس ضمن تاکید این موضوع که جهاد کشاورزی استان فارس از طرح های دانش محور حمایت خواهد کرد، خواستار برنامه ریزی و  اقدام مشخص برای دستیابی و ایجاد محصول و سرعت بخشیدن به مراکز شتابدهی بر اساس تفاهم نامه منعقده بین پارک علم و فناوری فارس و جهاد کشاورزی استان فارس شد.
گفتنی است در این مراسم رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی استان، تعدادی از اعضای نظام مهندسی کشاورزی استان، رئیس مرکز رشد کشاورزی و معاونین پارک علم و فناوری فارس و تعدادی از مدیران عامل شرکت های مستقر نیز حضور داشتند.

کلید واژه ها: فارس