رئیس پارک علم و فناوری خراسان خبر داد :

برگزاری گردهمایی کارآفرینان بین‌المللی ساینس‌ تک‌پلاس در مشهد ۲۰۱۷

۱۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۹:۴۶ کد : ۲۷۶۹۶ اخبار
تعداد بازدید:۴۲۱
دکتر سید حسن علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری گردهمایی کارآفرینان بین‌المللی ساینس ‌تک ‌پلاس در مشهدمقدس خبر داد و گفت: در سال ۲۰۱۷ که مشهد مقدس به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده است باید شاهد تحولات زیادی در عرصه‌های مختلف باشیم که یکی از این عرصه‌ها در حوزه علمی و فناوری است .
برگزاری گردهمایی کارآفرینان بین‌المللی ساینس‌ تک‌پلاس در مشهد ۲۰۱۷

وی افزود : در این گردهمایی بین المللی 250 استارتاپ از کشورهای مختلف جهان به این رویداد پذیرش شده‌ اند و تا کنون 28 شهر میزبانی دوره‌های مختلف را بر عهده داشته‌اند که میزبانی این دوره به مشهدمقدس اختصاص دارد.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان ادامه داد: گردهمایی کارآفرینان بین‌المللی ساینس ‌تک ‌پلاس در سال 2017 به  موضوعات قدرت نرم (بحث‌های ITC و دیگر تخصص‌های به‌ روز) و پهبادها خواهد پرداخت .
علم‌الهدایی خاطرنشان کرد: جشنواره خواجه ‌نصیرالدین ‌طوسی و گردهمایی کارآفرینان بین‌المللی ساینس ‌تک ‌پلاس با هدف پیش‌برد اقتصاد مقامتی و تقویت اقتصاد دانش‌بنیان کشورهای اسلامی برگزار می شود  و در پایان از 25 شرکت برتر در این رویداد تجلیل می‌شود و برای همکاری‌های مشترک و تنگاتنگی با این شرکت‌های برتر برنامه‌های اجرایی در دستور کار خود داریم.
وی تأکید کرد: شهرداری مشهد پیشگام دیگر مجموعه‌های استانی و شهری در بحث انعقاد قراردادهای همکاری با پارک علم و فناوری به ویژه با محوریت خدمت به زائران و مجاوران امام رضا (ع) در بخش‌های مختلف بوده است ؛ بحث زائران امام رضا (ع) و استفاده از حضور پرشورشان یک قدرت نرم است.
همچنین در این نشست مهندس ‌اکبر امینی ، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری خراسان اظهار داشت: از سال‌های گذشته بحث فرار نخبگان مطرح بوده است و یکی از نگرانی‌ها خروج استارتاپ‌ها است که زمینه و بستر مناسب آن دیده نشده است.
وی افزود: مسئولان باید با حمایت لازم از نخبگان زمینه خارج‌نشدن و خدمت و عرضه این علم و دانش در کشور را فراهم کنند. این مجموعه علمی و فناوری برای رفع این دغدغه مقام معظم رهبری اقدام به برگزاری این رویداد بزرگ کرده و دبیرخانه آن در این مکان فعال است.
در ادامه جلسه دکتر محمد عرفان مقصود ، دبیر اجرایی گردهمایی کارآفرینان بین‌المللی ساینس ‌تک‌ پلاس و هیات همراه ایشان در خصوص برنامه ها و استراتژی هایی در جهت موفق برگزار کردن این رویداد صحبت کردند و بر همکاری رسانه ها و جرائد استان در انعکاس اخبار تاکید کرد .
لازم به ذکر است  گردهمایی کارآفرینان بین‌المللی ساینس ‌تک‌ پلاس ، هفتم و هشتم ماه دسامبر ۲۰۱۷ (هفدهم و هجدهم آذرماه ۱۳۹۶) با همکاری شرکت ایرانی، پاکستانی و پارک علم و فناوری خراسان در مشهد برگزار می‌شود .

کلید واژه ها: خراسان رضوی