بازدید مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل از پارک علم فناوری این استان

۱۲ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۰ کد : ۲۷۴۹۲ اخبار
تعداد بازدید:۴۷۳
دکتر ناصری مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل از پارک علم فناوری این استان بازدید و در راستای توسعه و همکاری های فیمابین با مسولان این پارک دیدار و گفتگو کرد.
بازدید مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل از پارک علم فناوری این استان

دکتر قلی پوری سرپرست پارک علم وفناوری استان اردبیل در نشست مشترک با دکتراحمد ناصری مدیرکل آموزش و پرورش به ارایه گزارش اجمالی از فرآیند راه اندازی و نقش مهم فعالیت پارک در زمینه اشتغال، فناوری و تولید داخلی در این مدت پرداختند.

در بخشی از این نشست ،دکتر قلی پوری نیاز روز افزون جامعه برای بهره مندی از شرکت های فناور و دانش بنیان وآموزش و آشنایی معلمین و دانش آموزان از مراحل تبدیل ایده به محصول و تجاری سازی تاکید کردند .
در ادامه نشست دکتر ناصری مدیر کل آموزش و پرورش استان توضیحاتی در خصوص همکاری ها و ایجاد بسترهای فناوری و پژوهشی و زیرساخت های تحقیقاتی در آموزش و پرورش ارائه کردند و با اظهارامیدواری از تعامل اداره کل آموزش و پرورش استان وپارک علم وفناوری ، پیگیری مداوم این مسائل را خواستار شدند.
در ادامه نشست مهندس محسن دیندار معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم وفناوری در خصوص همکاری وتشکیل کانون شکوفایی وخلاقیت در تمام مقاطع تحصیلی و ایجاد مرکز رشد فناوری آموزشی  که در این راستا نیز می توان از وجود معلمان بازنشسته و صاحب علم استفاده نمود ،تاکید نمودند .
جناب آقای سلیمی معاون پژوهش ،برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش نیز به صورت اجمالی از ظرفیت ها ی پژوهشی ، انجمن های علمی ،علوم پایه ، پژوهش سرا ،هنرستانها والمپیاد های علمی و دست آوردهای علمی دانش آموزان  راشرح دادند.
در این جلسه آقای ورودی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اقدامات انجام شده در خصوص با لا بردن سطح علمی و آموزشی دانش آموزان ومعلمین را شرح داده واز بستر های مناسب هنرستان ها و مراکز آموزشی در خصوص همکاری  با پارک علم وفناوری در تمام زمینه ها ی ،آموزشی وفناوری اعلام آمادگی کردند. 
در پایان این نشست دکتر احمد ناصری مدیر کل آموزش وپرورش استان و دکتر قلی پوری سرپرست پارک علم وفناوری  در خصوص ایجاد کمیته مشترک راهبردی از معاونین و متخصین در زمینه فناوری ،جهت عملیاتی سازی این همکاری های فیمابین را موافقت کردند.

کلید واژه ها: اردبیل