پارک علم و فناوری استان کرمانشاه و مرکز توسعه زلنوگراد مسکو یادداشت تفاهم امضا کردند

۲۹ دی ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۴ کد : ۲۶۵۲۱ اخبار
تعداد بازدید:۳۷۹
پارک علم و فناوری استان کرمانشاه و مرکز توسعه زلنوگراد موسوم به Zelenograd development corporation یادداشت تفاهم امضا کردند.
پارک علم و فناوری استان کرمانشاه و مرکز توسعه زلنوگراد مسکو یادداشت تفاهم امضا کردند

مرکز توسعه زلنوگراد در شهر زلنوگراد مسکو قرار دارد و از خوشه های فناوری در روسیه حمایت می کند.

در این شهر، صنایع میکرو الکترونیک و کسب و کارهایی با فناوری برتر به خوبی رشد کرده اند و خوشه های صنعتی این مرکز 150 عضو دارد که در زمینه میکرو و نانو الکترونیک فعال هستند.
یکی از دستاوردهای سفر دکتر معصومه خان احمدی، سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه به کشور روسیه، امضا تفاهم نامه با این مرکز بود.
هدف خان احمدی از سفر به مسکو، شرکت در نشست بین المللی انجمن جهان پارکهای علم و فناوری موسوم به آیسپ و استفاده از تجربیات و اطلاعات، به اشتراک گذاشتن دانش‌های فنی، دسترسی به منابع انجمن و تعامل مشترک بین پارک های علم و فناوری و بویژه بین شرکت های دانش بنیان مستقر در آنها در این کنفرانس بود.
این یاد داشت تفاهم پس از اتمام این نشست و پیرو مکاتبات بعد از آن، در نهایت به امضا طرفین رسید. در این یاد داشت تفاهم دو طرف بر توسعه همکاری در زمینه آموزش، تحقیق و توسعه، انتقال فناوری و توسعه کسب و کار تاکید کردند.
همچنین دو طرف توافق نمودند تا زمینه افزایش توان رقابتی یکدیگر در صحنه های بین المللی را فراهم کرده و سیاست گزاران بالا دستی را در جریان نیازمندی های صنایع "های تک" قرار دهند.
گفتنی است؛ انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری (IASP) یک انجمن دانش بنیان است که در سال ۱۹۸۴ (۱۳۶۳) ایجاد شده است و شبکه گسترده این انجمن 400 عضو از ۷۳ کشور دارد که سهم ایران 20 عضو می باشد. این انجمن همچنین دارای شش بخش است که در آفریقا، آسیا، آسیای جنوب شرقی، اروپا، آمریکای لاتین و آمریکای شمالی مستقر هستند و مقر اصلی آن در مالاگای اسپانیا و دفتر دوم در پکن چین است و تاکنون ۳۲ کنفرانس و ۹۵ رویداد و سمینار برگزار کرده است.

کلید واژه ها: کرمانشاه