سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه:

تدوین و ثبت اولین استاندارد کارخانه ای محصول دانش بنیان در پارک علم و فناوری کرمانشاه

۲۹ دی ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۵ کد : ۲۶۵۱۵ اخبار
تعداد بازدید:۶۱۳
سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه گفت: از مهمترین چالش‎هایی که شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور در مراکز رشد و پارک‎های علم و فناوری با آن مواجه هستند موانع موجود بر سر راه تجاری سازی و فروش کالا و خدمات تولیدی آنها است و در این راستا اولین استاندارد کارخانه‌ای محصول دانش بنیان در پارک کرمانشاه تدوین و ثبت شد.
تدوین و ثبت اولین استاندارد کارخانه ای محصول دانش بنیان در پارک علم و فناوری کرمانشاه

دکتر معصومه خان احمدی با بیان مطلب فوق تصریح کرد: از مهمترین وظایف پارک های علم و فناوری رفع معضلات این شرکت ها، به ویژه با استفاده از ظرفیت های قانونی سایر دستگاه ها و سازمان های اجرایی و تدوین بسته حمایتی مناسب بر این اساس است. 

وی ادامه داد: یکی از مهمترین اقدامات مورد نیاز برای شرکت ها جهت ورود به بحث تجاری سازی و بازار، اخذ مجوزها و تاییدیه های فنی برای محصول می باشد. بر همین اساس پارک علم و فناوری کرمانشاه در جهت سرعت بخشیدن به روند اخذ مجوزها و بهبود مراحل آن برای شرکت های تحت حمایت خود با توسعه خدمات تجاری سازی و بازاریابی توانسته است قدم های مثبتی در این راستا بردارد.
سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه یکی از این اقدامات استقرار دفتر تدوین استاندارد در پارک است افزود: با انعقاد تفاهم نامه با اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان، ضمن برگزاری کارگاه آموزشی و جلسات متعدد مشاوره، 15 استاندارد کارخانه ای در حال تدوین و پیگیری بوده و اولین استاندارد کارخانه ای محصول دانش بنیان "محلول ضد برف و ضد یخ مخصوص آسفالت بر پایه دولومیت" با شماره استاندارد 00010/80/87 ثبت شد.
خان احمدی در پایان تصریح کرد: در راستای اخذ پروانه کارشناسی استاندارد، پروانه فنی و مهندسی و طراحی مونتاژ برای شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک، در تفاهم نامه ای با سازمان صنعت، معدن و تجارت مقرر شد این سازمان برای واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری بویژه واحدهای حوزه ICT جواز فنی – مهندسی و برای سایر واحدهای مستقر در کارگاه پارک علم و فناوری پروانه بهره برداری صنعتی و یا طراحی مونتاژ صادر کند. این مجوز برای بررسی وضعیت اخذ مجوز استاندارد از سازمان استاندارد نیز مورد استناد خواهد بود.
گفتنی است در حال حاضر پارک علم و فناوری کرمانشاه با هفت مرکز رشد و سه کانون شکوفایی و خلاقیت در اقصی نقاط استان، بیش از 300 واحد و شرکت فناور را تحت حمایت خود دارد.

کلید واژه ها: کرمانشاه


( ۱ )