بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان

۲۸ دی ۱۳۹۵ | ۰۹:۳۴ کد : ۲۶۴۷۷ اخبار
تعداد بازدید:۳۴۵
دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و هیئت همراه از شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان بازدید کرد.
بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ‌دکترستاری در جریان بازدید از چند شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان ازجمله شرکت مهندسی ماشین های دوار خاور توس، سامان دارو با اشاره به پرداخت بودجه‌های جدول ۱۴ گفت: به یقین با بودجه‌های دولت نمی‌توان حوزه علم و فناوری را اداره کرد، بنابراین باید بخش خصوصی را وارد سرمایه‌گذاری در این حوزه کنیم.

 وی درخصوص تمهیدات برنامه ششم توسعه درخصوص شرکت‌های دانش‌بنیان، افزود: تمهیدات بهتری دراین برنامه نسبت به برنامه قبلی وجود دارد و باید کل فضا و زیست‌بوم کشور به سمت شرکت‌های دانش بنیان سوق پیدا کند.

 معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه هدف معاونت علمی و فناوری نیز همین موضوع است، گفت: ایجاد این فضا با بودجه‌های دولتی تصوری نادرست است.

دکتر ‎ ستاری درخصوص ضمانت‌نامه‌های بانکی برای شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق‌های پژوهش و فناوری استانی وظیفه دادن تضمین‌ها را برعهده دارند، همچنین زیرساختی درصندوق نوآوری و شکوفایی ایجاد شده که از طریق بانک‌ها این ضمانت‌نامه‌ها دریافت شود.

 معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه خراسان رضوی پتانسیل‌های بالایی درحوزه اقتصاد دانش‌بنیان دارد، گفت: باید اتفاقات جدیدی در خراسان رضوی رخ دهد، اما همین که رویکرد استان، مسئولان، بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران درحال تغییر بوده، بسیار مغتنم است.

دکتر ‎ ستاری با بیان اینکه رویکرد سرمایه‌گذاران درحال تغییر به سمت ایجاد اقتصاد دانش‌بنیان در استان هست، تصریح کرد: نطفه اقتصاد دانش‌بنیان استان‌ها در پارک‌های علم و فناوری بسته می‌شود، یکی از مکان‌هایی که اقتصاد مقاومتی می‌تواند خود را در آن نشان دهد، پارک علم و فناوری است.

 دکترسید حسن علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان هم دراین مراسم با اشاره به افتتاح ساختمان موسسات دانش‌بنیان شهید ستاری در پارک علم و فناوری، گفت: این ساختمان برای تامین فضاهای کاری، دفاتر R&D و شرکت‌های دانش بنیانی که عمدتاً نیاز به فضاهای پایلوتی ندارند، همچون آی سی سی، آی تی، فرهنگی و زیارت و شرکت‌هایی که ارتباطات بین‌المللی یا نمایندگی شرکت‌های بین‌المللی دارند، افتتاح می‌شود، امیدوار هستیم بتوانیم از اول بهمن ماه جاری بتدریج شرکت‌ها را در آن مستقر کنیم.

 وی افزود: ظرفیت این ساختمان ۸۸ شرکت است و در مجموع ۱۰ میلیارد تومان برای ساخت آن هزینه شده است.

 رئیس پارک علم و فناوری خراسان با اشاره به اینکه بیش از ۱۴۱ شرکت دانش بنیان در خراسان رضوی فعالیت می‌کنند، گفت: اغلب این شرکت‌ها با پارک علم و فناوری در ارتباط هستند، تعدادی از آن‌ها در پارک علم و فناوری و تعدادی نیز در شهرک صنعتی استقرار یافته‌اند و توانسته‌اند در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، داروسازی حرفی برای گفتن داشته باشند، مشکلات ملی را حل و در سطح بین‌المللی نیز فعالیت کنند.

کلید واژه ها: خراسان رضوی