65 شرکت در پارک علم و فناوری استان قم فعالیت می کنند

۳۰ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۷ کد : ۲۴۷۸ اخبار
تعداد بازدید:۲۹۴
سید حسن اخوان علوی رئیس پارک علم و فناوری استان قم بیان کرد: پارک های علم و فناوری سابقه 60 ساله در جهان دارند و از دهه 70 نیز در ایران به وجود آمدند؛ پارک علم و فناوری قم فروردین 91 کار خود ر ...
65 شرکت در پارک علم و فناوری استان قم فعالیت می کنند
 
سید حسن اخوان علوی رئیس پارک علم و فناوری استان قم بیان کرد: پارک های علم و فناوری سابقه 60 ساله در جهان دارند و از دهه 70 نیز در ایران به وجود آمدند؛ پارک علم و فناوری قم فروردین 91 کار خود را آغاز کرد و به عنوان یکی از 38 پارک علم و فناوری کشور فعال است.
وی گفت: مهم ترین رسالت پارک ها آن است که حد واسط دانشگاه و صنعت قرار گیرند و این در حالی است که تحقیقات زیادی در دانشگاه ها صورت می گیرد و برخی ممکن است به ایده هایی ختم شود ولی نرخ تبدیل ایده ها، مدل ها و الگوهایی که در دانشگاه ها محقق می شود به فناوری و کسب و کار در کشور پایین می باشد.
رئیس پارک علم و فناوری قم در ادامه این گفت و گو به تعداد شرکت های عضو، نوع شرکت ها و شاغلان آن ها اشاره کرد و گفت: در انتهای سال 94 دارای 65 شرکت عضو در پارک علم و فناوری بوده ایم که تعداد 22 شرکت دانش بنیان هستند و هر شرکتی که تحت پوشش پارک قرار می گیرد نقشه راهی برای آن مشخص و متعهد می شود که در چارچوب آن نقشه کار خود را جلو ببرد و اگر موفق نشود عضویت آن شرکت به حالت تعلیق در می آید.
وی ادامه داد: 22 شرکت در مراکز رشد واحدهای فناور، 24 شرکت در مرکز رشد علوم انسانی و 19 شرکت در مدیریت امور موسسات پارک علم و فناوری قم مشغول به فعالیت هستند.
وی بیان کرد: 301 نفر در شرکت های پارک علم و فناوری قم شاغل هستند و حداقل تحصیلات شاغلین شرکت ها لیسانس است و تمام شاغلان تحصیل کردگان دانشگاه ها هستند و با توجه به این که یکی از بحران های مطرح برای کشور، بیکاری است شرکت های پارک علم و فناوری قم در اشتغال آفرینی عملکرد خوبی داشته اند.
گفتنی است رئیس پارک علم و فناوری استان قم در ادامه افزود: متراژی که اکنون برای پارک در اختیار داریم دو هزارو 800 متر مربع است که در اختیار 65 شرکت دانش بنیان قم است که با حمایت استاندار قم و جمعی از معاونان وی و اداره کل راه و شهرسازی استان،20 هکتار زمین به پارک علم و فناوری در کنار دانشگاه صنعتی قم تخصیص داده شده است که امیدواریم در پنج سال آینده در این مکان پارک مستقر شده را داشته باشیم.