معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از تمایل مراکز علمی ایتالیا برای همکاری با محققان ایرانی خبر داد

۲۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۳ کد : ۲۰۴۱ اخبار
تعداد بازدید:۳۰۶
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، از تمایل مراکز علمی ایتالیا برای همکاری با محققان ایرانی خبر داد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر احمدی در مراسم تجلیل از دکتر مضطرزاده معاون وزی...
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، از تمایل مراکز علمی ایتالیا برای همکاری با محققان ایرانی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر احمدی در مراسم تجلیل از دکتر مضطرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و افتتاح ساختمان سبز پژوهشگاه مواد و انرژی اظهار داشت: با بررسی در تاریخ مشاهده می‌شود که تحولات تمدن‌ها متاثر از تلاش‌ها و زحمت‌های دانشمندان و مدیران اثرگذار بوده است.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم افزود: اگر تمدنی را شاهد هستیم که فراز و حرکتی رو به جلو دارد، نشئت گرفته از تفکرات، آثار و زحمات دانشمندان آن مرز و بوم بوده است.
وی با اشاره به حرکت رو به جلوی ایران در حوزه‌های علم و فناوری خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر ایران از لحاظ علمی در منطقه اثرگذار و در دنیا صاحب منزلت است و این امر با همت و کوشش دانشمندان، استادان، دانشجویان و مدیران ارزشمند این مرز و بوم میسر شده است.
دکتر احمدی با اشاره به سفر خود به کشور ایتالیا تصریح کرد:‌ در این سفر چهار روزه، در بازدید از  مراکز علمی و تحقیقاتی این کشور شاهد بودم که دنیا با شأن و اعتبار به کشورمان می‌نگرد و در این سفر به طور صریح از محققان ایران برای همکاری دعوت به عمل آمد که این امر برای کشور ما بسیار ارزشمند است.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، با اشاره به بازدید خود از مرکز مطالعات کهکشان و کیهان کشور ایتالیا یادآور شد: این مرکز بر ادامه فعالیت‌های علمی با ایران تاکید کرده است.
وی با اشاره به تمایل مرکز فیزیک نظری عبدالسلام (ICT) برای همکاری با ایران خاطرنشان کرد: بسیار خوشحالیم که شاهد به ثمر رسیدن نسبی تلاش‌های محققان کشور هستیم.
دکتر احمدی با بیان اینکه دانشمندان و مدیران تأثیر مهمی در افول و فراز تمدن‌ها دارند، یکی از محققان بزرگ کشور را دکتر مضطرزاده دانست و گفت: وی علاوه بر اینکه صاحب اندیشه است در حوزه مدیریت علمی نیز نقش دارد.
دکتر احمدی ابراز امیدواری کرد که دکتر مضطرزاده بتواند در همه امور نقش علمی خود را ایفا کند و در مسند علمی استوار باشد.