مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امورفناوری وزارت علوم: پارک های علم و فناوری محور اصلی مناطق فناوری هستند

۱۰ آبان ۱۳۹۴ | ۱۰:۲۳ کد : ۱۹۴۰ اخبار
تعداد بازدید:۲۸۵
دکتر خسرو پیری مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امورفناوری وزارت علوم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پارک‌های علم و فناوری محوراصلی مناطق فناوری هستند و بی شک بدون محوریت پارک نمی‌توانیم نیاز جامعه در زمی...
 مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امورفناوری وزارت علوم: پارک های علم و فناوری محور اصلی مناطق فناوری هستند
دکتر خسرو پیری مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امورفناوری وزارت علوم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پارک‌های علم و فناوری محوراصلی مناطق فناوری هستند و بی شک بدون محوریت پارک نمی‌توانیم نیاز جامعه در زمینه فناوری را پاسخگو باشیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر پیری در بازدید از بخش های مختلف پارک علم و فناوری خراسان اظهار داشت: پارک علم و فناوری خراسان از جمله پارک‌‌هایی است که توانسته در راستای سیاست های دولت و نظام حرکت کرده و تمام تلاش خود در جهت تحقق اهداف نظام و محقق شدن اقتصاد مقاومتی به کار گیرد.
وی افزود: پارک علم وفناوری خراسان در تعاملات بین المللی یکی از پارک‌های با سابقه کشور می باشد که بسیاری از پتانسیل های بالقوه آن در زمینه فناوری و تعاملات بین المللی بالفعل شده و می تواند برای بسیاری از پارک‌های علم و فناوری در کشور الگو باشد.
دکتر پیری با اشاره به رسالت اصلی پارک های علم و فناوری گفت: پارک‌ها دو مسئولیت اساسی دارند: اولین مسئولیت آنها ترویج فرهنگ فناوری در جامعه به واسطه حمایت از شرکت های دانش بنیان است و دومین رسالت اطلاع رسانی از فعالیت‌ها و دستاوردهای پارک و شرکت‌های آن، به مردم و جامعه می باشد.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امورفناوری وزارت علوم تصریح کرد: پارک های علم و فناوری می‌توانند اقتصاد مقاومتی را بنا کنند و غیر از این هم در دنیا اتفاق نیفتاده است.