مدیرکل امور فناوری وزارت علوم خبر داد: با پیشنهادایران، شبکه فناوری منطقه خاورمیانه و حوزه خلیج فارس ایجاد می شود

۰۴ آذر ۱۳۹۴ | ۰۸:۴۹ کد : ۱۹۲۷ اخبار
تعداد بازدید:۲۳۱
در اجلاس  سیاستگذاران عالی رتبه نوآوری در  علم و فناوری  که در شهر سئول کره  جنوبی  برگزارشد به پیشنهاد دکتر  خسرو پیری مدیرکل دفتر امور  فناوری وزارت علوم و با اس...
 مدیرکل امور فناوری وزارت علوم خبر داد: با پیشنهادایران، شبکه فناوری منطقه خاورمیانه و حوزه خلیج فارس ایجاد می شود
در اجلاس  سیاستگذاران عالی رتبه نوآوری در  علم و فناوری  که در شهر سئول کره  جنوبی  برگزارشد به پیشنهاد دکتر  خسرو پیری مدیرکل دفتر امور  فناوری وزارت علوم و با استقبال مدیران آموزش عالی کشورهای پاکستان، عراق، ترکیه،  بنگلادش و عمان، شبکه فناوری منطقه خاورمیانه و حوزه خلیج فارس ایجاد می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خسرو پیری، هدف از ایجاد این شبکه را تقویت همکاری  های مشترک کشورهای  منطقه در حوزه تبادل فناوری، اعلام کرد که در پی تجربه موفقیت آمیز کره جنوبی  در ایجاد شبکه بین المللی در حوزه علم  و فناوری و بهره  جستن از تجربیات جهانی و منطقه ای،  ضرورت  ایجاد آن  در بین  کشورهای همسایه و نزدیک ایران  احساس شد و در گام اول پیشنهاد آن، کشورهای  پاکستان، عراق، ترکیه، بنگلادش و عمان  پذیرفتند در این شبکه عضو شده و به  صورت جدی فعالیت کنند. 
  وی افزود : نمایندگان این کشورها اعتقاد  داشتند در سایه  یک همکاری  مشترک چند جانبه می توان وضعیت  فناوری کشورهای منطقه را تقویت  کرد  و فعالیت های جزیره ای پیشرفت چندانی را به  همراه نخواهد داشت.