ساخت کنتور هوشمند آب توسط فناور مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهرکرد

۱۷ بهمن ۱۳۹۴ | ۰۸:۵۲ کد : ۱۷۵۹ اخبار
تعداد بازدید:۳۲۶
فناور مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهرکرد موفق به ساخت کنتور هوشمند آب با قابلیت پیش پرداخت و ذخیره سازی اطلاعات مشترک شد.  به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، هم زمان با دهه مبارک فجر از کنتور...
 ساخت کنتور هوشمند آب توسط فناور مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهرکرد
فناور مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهرکرد موفق به ساخت کنتور هوشمند آب با قابلیت پیش پرداخت و ذخیره سازی اطلاعات مشترک شد.

  به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، هم زمان با دهه مبارک فجر از کنتور هوشمند آب در مرکز رشد واحد های فناوری دانشگاه شهرکرد رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، سید رسول البرزی فناور مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهرکرد موفق به ساخت کنتور هوشمند آب با قابلیت پیش پرداخت و ذخیره سازی اطلاعات مشترک با بهره گیری از سیستم MTT  برای اولین بار در کشور شد.
این اختراع یکی از جدید ترین کنتور های هوشمند در منازل است که با رفع عیوب سیستم های دیگر نظیر AMR ، RF  و حذف منبع تغذیه دائم در این سیستم  برای جلوگیری از تداخل میدان های مغناطیسی، صرفه جویی بیش تر در مصرف آب، حذف کامل هزینه های قرائت کنتور، رفع قطعی ها و تکثیر و توزیع قبوض را به همراه دارد.
گفتنی است این دستگاه نمونه داخلی و حتی خارجی ندارد و دارای گواهی ثبت اختراع از اداره مالکیت صنعتی کشور، تاییدیه از  پژوهشگاه صنعتی اصفهان و دعوت شده در جشنواره ژئو سوئیس و نمایشگاه اختراعات آمریکاIntex 2016  می باشد.

( ۱ )