دیدار هیئت تجاری کشور سنگاپور از پارک علم و فناوری استان قزوین

۱۱ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۰:۱۲ کد : ۱۶۷۰ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۳
پارک علم و فناوری استان قزوین مورد بازدید فعالان اقتصادی و فناوری کشور سنگاپور قرار گرفت.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، فعالان اقتصادی کشور سنگاپور از شرکت ها و بخش های مختلف پارک علم و فناوری است...
پارک علم و فناوری استان قزوین مورد بازدید فعالان اقتصادی و فناوری کشور سنگاپور قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، فعالان اقتصادی کشور سنگاپور از شرکت ها و بخش های مختلف پارک علم و فناوری استان قزوین بازدید کردند.
در بازدید هیئت تجاری که  تعدادی از فعالان اقتصادی و علاقه مند به سرمایه گذاری در بخش های تحقیقاتی پارک علم و فناوری از کشور سنگاپور به جمهوری اسلامی ایران و استان قزوین سفر کرده بودند زیرساخت های تحقیقاتی که از قابلیت برنامه ریزی و توسعه امور تجاری برخوردار است مورد توجه قرار گرفت.
در بخشی از این دیدار، مسئولان با حضور در کنار ماکت طرح جامع پارک علم و فناوری، با ماموریت و چشم انداز پارک علم و فناوری استان قزوین آشنا شدند که مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است در مساحتی در حدود 30 هکتار به عنوان منطقه فناوری فعالیت کند.
دکتر گرجی سرپرست پارک علم و فناوری استان قزوین با اشاره به چشم انداز پارک علم و فناوری استان قزوین اظهار کرد: بخش های کارگاهی، ساختمان های اداری، فضاهای آزمایشگاهی، تخقیقاتی و غیره برای این مهم در نظر گرفته شده است که انتظار می رود به نحو مطلوبی روند ساخت عرصه های مختلف آن دنبال شود.
دکتر فریدونی سرپرست مرکز رشد جامع استان نیز در بخشی از این دیدار به بیان چگونگی روند جذب نخبگان و ایده پردازان در مرکز رشد جامع و پارک علم و فناوری استان پرداخت که مورد توجه حاضران قرار گرفت.
مسئولان استان قزوین و هیئت سنگاپوری از تعدادی از واحدهای فناور پارک علم و فناوری بازدید کردند و با نحوه فعالیت آن ها از نزدیک آشنا شدند.
 گفتنی است؛ علاوه بر هیئت سنگاپور، سرپرست پارک علم و فناوری استان قزوین، سرپرست مرکز رشد جامع استان، سفیران دو کشور جمهوری اسلامی ایران و سنگاپور، و برخی از مدیران استانی نیز  در این برنامه حضور داشتند.