دکتر پیری و هیئت همراه با مدیر کل دفتر بررسی و ارزیابی بودجه های تحقیق و توسعه کره جنوبی دیدار و گفتگو کرد

۰۳ آذر ۱۳۹۴ | ۰۹:۱۳ کد : ۱۶۳۰ اخبار
تعداد بازدید:۳۷۱
دکتر یوان  ییم مدیر  کل دفتر بررسی و ارزیابی بودجه های  تحقیق و توسعه کشور کره جنوبی  وابسته به موسسه سیاستگذاری  در علم و فناوری کشور کره جنوبی و   برخی از مدیران...
 دکتر پیری و هیئت همراه با مدیر کل دفتر بررسی و ارزیابی بودجه های تحقیق و توسعه کره جنوبی دیدار و گفتگو کرد
دکتر یوان  ییم مدیر  کل دفتر بررسی و ارزیابی بودجه های  تحقیق و توسعه کشور کره جنوبی  وابسته به موسسه سیاستگذاری  در علم و فناوری کشور کره جنوبی و   برخی از مدیران آن موسسه در حاشیه اجلاس سیاستگذاران  عالیرتبه نوآوری در علم و فناوری  با هیئت ایرانی مرکب  از دکتر خسرو پیری مدیرکل دفتر  امور فناوری و دکتر حسن خوش قلب  رئیس حوزه ریاست معاونت  پژوهش و فناوری وزارت علوم در شهر سئول دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترخسرو پیری با اشاره به این دیدار گفت :'یوان ییم' مدیرکل دفتر بررسی و ارزیابی بودجه های تحقیق و توسعه کشور کره جنوبی  در این دیدار، آمار بالای محققان و دانشجویان ایرانی به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی را فرصت ارزنده ای برای پیشرفت ایران در مسیر توسعه نوآوری و فناوری توصیف کرد و آن را نشانگر جامعه ایرانی جوان  ، دانش محور، تحصیلکرده و با پتانسیل عظیم علمی و تحقیقاتی دانست.
مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری  خاطرنشان کرد: مسئولان علمی کره جنوبی در این دیدار تاکید داشتند که اگر این نیروی عظیم مجهز به علم و دانش به سمت ارتقای صنعت، کشاورزی، فناوری و نوآوری در ایران به حرکت درآید در آینده نه چندان دور ایران به کشوری با فناوری و نوآوری توسعه یافته و ضریب اشتغال بالا تبدیل خواهد شد.
وی ادامه داد: در این دیدار همچنین، موضوع تمرکز دانشجویان تحصیلات تکمیلی بر تحقیقات مبتنی بر نیازهای جامعه ایران به عنوان ضروریات پیشرفت فناوری و اقتصاد کشور مورد توجه قرار گرفت چراکه هدفمند شدن پایان نامه های دانشگاهی از اصول ابتدایی فعالیت های دانشگاهی برنامه محور است.
مدیرکل امور فناوری وزارت علوم تصریح کرد: همانطور که مسئولان علمی کره جنوبی هم اذعان داشتند حجم بالای ذخایر نفت و گاز و منابع طبیعی در ایران، پشتوانه عظیم توسعه مبتنی بر دانایی است اما این منابع ارزشمند طبیعی باید به منظور سرعت بخشیدن به توسعه علم، فناوری و نوآوری مورد استفاده قرار گیرند زیرا در غیراینصورت، پیشرفتی ظاهری و بدون بنیان به دست خواهد آمد و با طی این مسیر صورت مساله لزوم ارتقای فناوری و نوآوری پاک خواهد شد.
در این  دیدار  هیئت ایرانی نیز بر حجم بالای  مبادلات اقتصادی، فناوری و علمی  بین ایران و کره  جنوبی اشاره کردند و ضمن تاکید بر ادامه  روابط مناسب گذشته ، خواستار تعاملات  بیشتر علم و  فناوری  به ویژه در حوزه نوآوری در  فناوری  شدند.

گفتنی است  برنامه آموزشی برای سیاستگذاران عالیرتبه نوآوری در علم و فناوری با حضور مسئولان علم و فناوری 29 کشور از جمله ایران، امروز 23 نوامبر (دوم آذرماه) در شهر سئول پایتخت کره جنوبی و با سخنرانی پروفسور 'یونگا پارک' رئیس موسسه سیاستگذاری و ارزیابی علم و فناوری آن کشور آغاز شد.​
​​​