نشست هم اندیشی شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری استان خوزستان برگزار شد

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۵:۵۱ کد : ۱۵۵۹۲ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۷
نشست هم اندیشی ریاست پارک علم و فناوری استان خوزستان و شرکت های مستقر در مرکز رشد دانشگاه شهید چمران برگزار شد. در این نشست که با هدف بررسی مشکلات موجود برگزار شد؛ دکتر مختاری رئیس پارک علم و فناوری خو ...
نشست هم اندیشی ریاست پارک علم و فناوری استان خوزستان و شرکت های مستقر در مرکز رشد دانشگاه شهید چمران برگزار شد.
در این نشست که با هدف بررسی مشکلات موجود برگزار شد؛ دکتر مختاری رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به بودجه پارک علم و فناوری خوزستان در قانون بودجه سال ۹۵ و نام گذاری امسال توسط مقام معظم رهبری با عنوان"اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" گفت: پیش بینی می شود که به این شعار توسط دولت تحقق عملی داده خواهد شد.
دکتر مختاری رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با بیان همکاری مشترک و موثر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با صندوق نوآوری و شکوفایی و امور شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: این نهادها با یکسان نمودن شرایط شرکت های دانش بنیان و شرکت های مستقر در پارک در صدد تسهیل امور هستند.
وی با اشاره به اهمیت آشنایی مدیران عامل شرکت های دانش بنیان با روند اخذ وام و سایر خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم تا قبل از ماه مبارک رمضان میزبان میز پذیرش این صندوق باشیم تا شرکت ها از نزدیک با نحوه تکمیل فرم ها و اخذ وام آشنا شوند.
وی همچنین افزود: طبق تصویب نامه اخیر هیأت محترم وزیران واحدهای مستقر در پارک های علم و فناوری می توانند از  معافیت های قانون مناطق آزاد تجاری شامل معافیت عوارض ارزش افزوده، معافیت مالیاتی شرکت و کارکنان آنها بهره مند گردند.
دکتر مختاری در معرفی خدمتی جدید از صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: چنانچه شرکت های دانش بنیان بخواهند مجمعی تشکیل دهند می توانند ۷۰% هزینه خرید ساختمان برج فناوری را در قالب تسهیلات ۱۲ درصدی از این صندوق دریافت نمایند که سند واحدها پس از تسویه به نام آن شرکت ها صادر خواهد شد.
وی بیان داشت: همچنین صندوق در نظر دارد ساختمانی را تحت عنوان مرکز خدمات تجاری سازی در نقاط مناسب شهرها خریداری نموده که محلی برای عقد قراردادهای تجاری، ارائه و معرفی شرکت های دانش بنیان خواهد بود.
رئیس پارک علم و فناوری خوزستان همچنین توضیحاتی در خصوص شرایط کمک این صندوق برای تاسیس صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر ارائه نمود.
وی در ادامه پس از بیان چالش های مربوط به نمایشگاه های برگزار شده گفت: از این پس هر نمایشگاهی که ۸ شرکت متقاضی در آن حضور داشته باشد، پس از برگزاری نمایشگاه، هزینه غرفه و تسهیلات لازم را پارک تامین خواهد نمود. علاوه بر این می توان در نمایشگاه ها به صورت تور فناوری نیز شرکت کرد.
در پایان حاضرین به ارائه پیشنهادات در جهت بهبود شرایط و همچنین بیان مشکلات خود پرداختند.