نشست مشترک مسئولان وزارت علوم و دبیرکل موسسه تبادلات علمی آلمان برگزار شد

۲۶ مهر ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۵ کد : ۱۵۵۱۲ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۱
در این نشست مشترک مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم ، حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل، دکتر پیری مدیرکل برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری و روسای دانشگا...
نشست مشترک مسئولان وزارت علوم و دبیرکل موسسه تبادلات علمی آلمان برگزار شد

در این نشست مشترک مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم ، حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل، دکتر پیری مدیرکل برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری و روسای دانشگاههای شهید بهشتی، علم و صنعت ،جامع علمی کاربردی ، فنی و حرفه ای، رئیس مرکز روابط بین الملل دانشگاه خوارزمی و مدیرانی از حوزه دانشجویی و پژوهشی و فناوری وزارت علوم با دکتر دورثه رونالد دبیرکل  موسسه تبادلات علمی آلمان  (daad)،در خصوص گسترش همکاریهای علمی  و فناوری بین دو کشور  تبادل نظر شد .
 
در این دیدار طرفین ضمن اعلام آمادگی  و حمایت مسئولان آموزش عالی دو کشور بر توسعه همکاری مشترک و متقابل بین دانشگاهها، پژوهشگاهها و مراکز فناوری دو کشور  تاکید و مقرر کردند در زمینه تبادل بورسیه دانشجویی و آموزش عالی  فنی و حرفه ای کارگروه مشترک تشکیل شود.
 
مؤسّسه مبادلات آکادمیک آلمان(DAAD ) یک مرکز بین‌المللی است که برنامه اصلی آن برقراری ارتباط میان دانشجویان، استادان و پژوهشگران سایر کشورها با مراکزآموزش عالی آلمان و پذیرش و آموزش آن‌ها در این کشور است.