نشست روسای پارکها و مدیران مراکز رشد علم و فناوری همزمان با دهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی

۲۱ خرداد ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۴ کد : ۱۵۳۵۷ اخبار
تعداد بازدید:۲۰۱
اولین نشست روسای پارکها و مدیران مراکز رشد علم و فناوری کشور در سال ۱۳۹۳ از تاریخ ۱۳۹۳/۰۲/۱۸ لغایت ۱۳۹۳/۰۲/۲۰ همزمان با دهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در اصفهان برگزار گردید.در این نشست مدیرکل ...
اولین نشست روسای پارکها و مدیران مراکز رشد علم و فناوری کشور در سال ۱۳۹۳ از تاریخ ۱۳۹۳/۰۲/۱۸ لغایت ۱۳۹۳/۰۲/۲۰ همزمان با دهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در اصفهان برگزار گردید.
در این نشست مدیرکل برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات وفناوری از برنامه های این وزارتخانه برای تعامل با مجلس در جهت افزایش بودجه پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد در سال 94 خبر داد.
مصطفی کریمیان اقبال با اشاره به تفاهمات صورت گرفته در نشست سراسری پارکهای علم و فناوری و قول های حمایتی وزارت علوم در جهت توسعه و گسترش این پارکها اظهار داشت: هماهنگی برای افزایش بودجه پارکهای علم و فناوری از جمله دستاوردهای این نشست بود که در این زمینه وزارت علوم قول همکاری مساعد را در جهت معرفی بیشتر پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد به نمایندگان مجلس و بودجه گزاران داد تا در سال 94 بودجه قابل قبولی به این مراکز علمی و فناوری تخصیص یابد.
وی با بیان اینکه افزایش بودجه پارکها و مراکز رشد برای سال 94 از هم اکنون باید در دستور کار قرار گیرد، ادامه داد: در این راستا جلب توجه نمایندگان مجلس به این مراکز از جمله اولویتها است چرا که پارکهای علم و فناوری زیرساخت حمایت از شرکتهای دانش بنیان هستند و تقویت این بخش، کلید اقتصاد مقاومتی است.
مدیر کل برنامه ریزی امور فناوری همچنین از انعقاد تفاهمنامه تجاری سازی تحقیقات میان وزارت علوم و وزارت بهداشت در حاشیه نشست پارکهای علم و فناوری خبر داد و گفت: همکاری در حوزه تجاری سازی تحقیقات و طرح های پارکهای علم و فناوری و نیز تبادل تجربیات از جمله مفاد این تفاهمنامه است.
وی گفت: در همین حال برگزاری دوره های آموزشی برای مدیران پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد و نیز همکاری با انجمن علمی پارکها برای ارزیابی پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد ارائه شاخص ها از دیگر موارد طرح شده در نشست بوده است