نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بازدیدکرد

۱۷ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۳۸ کد : ۱۵۰۴۱ اخبار
تعداد بازدید:۳۳۲
سلطانی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران طی بازدید از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران تاکید کرد: ارتباط بین شرکت های عضو پارک علم و فناوری با اتاق بازرگانی ایران می تواند به تبدیل علم به ثروت بیانجامد. وی ...
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بازدیدکرد
سلطانی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران طی بازدید از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران تاکید کرد: ارتباط بین شرکت های عضو پارک علم و فناوری با اتاق بازرگانی ایران می تواند به تبدیل علم به ثروت بیانجامد.
وی گفت: بخش خصوصی کشور در تله غفلت از تغییر روندهای اقتصادی و تحول فناوری که در دنیا اتفاق افتاده است و همچنان در حال بروز شدن هستند، افتاده و راهی برای برون رفت از آن نیافته است، به طور حتم توجه بیشتر به خلاقیت ها و روندهای اقتصادی می تواند در حل این مساله موثر باشد.
سلطانی رویکرد اتاق در دوره هشتم را تحول و سرعت بخشیدن به حرکت های توسعه ای در اقتصاد کشور برشمرد و تشریح کرد: این روزها سرمایه گذاری بر روند اقتصادی و توجه به اقدامات ابتکاری می تواند با بالا کشیدن شرکت ها در سطح جهانی منجر شود. حضور امروز اتاق ایران در پارک علم و فناوری آغازی است برای سوق دادن شرکت ها و واحدهای اقتصادی به این سمت که از دانش روز، کسب ثروت کنند.
 براساس اظهارات نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران ارتباط علم و صنعت نباید در سطح ارتباط صرف با بخش علمی  دانشگاه باقی بماند. در زنجیره تولید دانش و تبدیل آن به ثروت پارک های علم و فناوری به عنوان حلقه واسط عمل می کنند. پس نمی توان جایگاه آن را نادیده بگیریم.
سلطانی خاطرنشان کرد: شرکت هایی که در این پارک ها ورود پیدا می کنند نیازمند جذب سرمایه گذار هستند که برای موفقیت در این بخش باید معرفی شوند. اتاق بازرگانی ایران می تواند محل مناسبی برای معرفی این فرصت ها به سرمایه گذاران باشد.