معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت های پارک علم و فناوری استان همدان بازدید کرد

۲۰ شهریور ۱۳۹۵ | ۰۹:۴۷ کد : ۱۴۵۴۵ اخبار
تعداد بازدید:۴۱۱
دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و هیات همراه، در سفر یک روزه به استان همدان از دو شرکت تلقیح ملکه زنبور عسل الوند و شرکت بتون صنعت بریس مستقر در پارک علم و فناوری این استان بازدید نمودند. و...
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت های پارک علم و فناوری استان همدان بازدید کرد
دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و هیات همراه، در سفر یک روزه به استان همدان از دو شرکت تلقیح ملکه زنبور عسل الوند و شرکت بتون صنعت بریس مستقر در پارک علم و فناوری این استان بازدید نمودند.
وی ضمن بازدید از شرکت تلقیح ملکه زنبورعسل الوند از موسسات فناور مستقر در پارک علم و فناوری همدان از نزدیک عملیات تلقیح مصنوعی را مشاهده نمودند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه از شرکت بتون صنعت بریس، تولید کننده انواع تراوس های پیش تنیده بتونی حضور یافت و از خط تولید این شرکت و طرح توسعه آن بازدید نمود.
در این بازدید مقامات استان از جمله استاندار محترم و معاونان ایشان و همچنین رییس پارک علم و فناوری و رییس بنیاد نخبگان استان دکتر ستاری را همراهی کردند.
گفتنی است شرکت تلقیح ملکه زنبور عسل الوند سومین شرکت تولید کننده دستگاه تلقیح مصنوعی زنبور در جهان و تنها تولید کننده این دستگاه در خاور میانه می باشد، این شرکت تاکنون حدود 200 دستگاه از محصول تولیدی را به فروش رسانده است و موفق به صادرات این محصول به کشور های مختلف از جمله آلمان و فرانسه گردیده است. همچنین شرکت بتون صنعت بریس با بیش از 200 نفر پرسنل و فروشی معادل 270 میلیارد ریال از جمله شرکت های دانش بنیان استان همدان می باشد.