معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: بانوان می‌توانند به خوبی در شرکت‌های دانش‌بنیان ایفای نقش کنند

۱۱ مهر ۱۳۹۵ | ۱۴:۳۱ کد : ۱۴۵۳۳ اخبار
تعداد بازدید:۳۱۱
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده طی بازدیدی از شرکت دانش محور البرز مستقر در پارک علم و فناوری قزوین که به وسیله بانوان کارآفرین اداره می‌شود گفت: بانوان می‌توانند مانند آقایان به خوبی در شرکت‌ ...
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: بانوان می‌توانند به خوبی در شرکت‌های دانش‌بنیان ایفای نقش کنند
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده طی بازدیدی از شرکت دانش محور البرز مستقر در پارک علم و فناوری قزوین که به وسیله بانوان کارآفرین اداره می‌شود گفت: بانوان می‌توانند مانند آقایان به خوبی در شرکت‌های دانش‌بنیان ایفای نقش کنند.
خانم دکتر مولاوردی در نشست صمیمی با بانوان کارآفرین و فعال در عرصه‌های اقتصادی قزوین که در پارک علم و فناوری این استان صورت گرفت، با اشاره به توانایی بانوان امروز جامعه در توسعه فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی اظهار کرد: سند سیاستی، اجرایی اشتغال پایدار زنان را با گروه هدف دختران فارغ التحصیل دانشگاهی و زنان سرپرست خانوار تدوین کرده ایم که در دستورکار بررسی شورای عالی اشتغال قرار دارد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: درصدد هستیم تا اشتغال را به سمت بخش خصوصی و تعاونی‌ها سوق دهیم تا از ظرفیت و توان زنان بدسرپرست و بانوان هنرمند بهره‌مند شویم؛ بنابراین در سند اشتغال پایدار به وضعیت اشتغال بانوان توجه ویژه صورت خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه نباید به اشتغال زنان در دستگاه‌های دولتی اتکا داشت، تصریح کرد: در راستای ارتقای توان تحقیقاتی کشور باید از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و بنگاه‌های اقتصادی برای مهارت‌های علمی و تخصصی زنان و اشتغال این قشر بهره گرفت.
دکتر مولاوردی خاطرنشان کرد: اشتغال و توسعه کارآفرینی با استفاده از ظرفیت‌های بخش دولتی و خصوصی به ویژه برای بانوان از دغدغه‌های دولت است.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: دولت در برنامه ششم توسعه با جدیت به دنبال توسعه متوازن منطقه‌ای است و با برنامه‌ریزی‌ها و پیگیری‌های لازم به دنبال آن می‌باشد که مسائل محرک توسعه را در خود جای دهد تا در چند سال آینده شاهد پیشرفت در مناطق و موضوعات مختلف باشیم.
وی با بیان اینکه بانوان می‌توانند به خوبی در شرکت‌های دانش‌بنیان ایفای نقش کنند، یادآور شد: وقتی رشد و پیشرفت در راستای اقتصاد دانش‌بنیان باشد بانوان نیز می‌توانند مانند آقایان از توان و ظرفیت خود استفاده کنند؛ علاوه بر این، شرایط دانش‌آموختگی بانوان جامعه، ما را به این باور می‌رساند که برای سرمایه‌گذاری در زمینه تحصیل این افراد و به منظور رشد و پیشرفت کشور باید برنامه‌های لازم را ارائه کنیم.