معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم تاکید کرد: ضرورت آینده نگری دانشجویان در تحصیل و پژوهش

۱۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۸ کد : ۱۴۳۲۲ اخبار
تعداد بازدید:۳۰۷
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: دانشجویان باید فعالیت های خودرا در دانشگاهها با آینده نگری انجام دهند و در مسیر آینده شغلی خود و رفع نیازهای جامعه فعالیت آموزشی و پژوهشی انجام ده...
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم تاکید کرد: ضرورت آینده نگری دانشجویان در تحصیل و پژوهش
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: دانشجویان باید فعالیت های خودرا در دانشگاهها با آینده نگری انجام دهند و در مسیر آینده شغلی خود و رفع نیازهای جامعه  فعالیت آموزشی  و پژوهشی  انجام دهند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر وحید احمدی در مراسم رونمایی از محصولات دانش بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اظهار داشت: رسالت دانشگاه فعالیت علمی و پژوهشی است و در کنار آن باید نهادی باشد که این علم را به به ارزش افزوده و محصول تبدیل کند که این رسالت بر عهده پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان است.
دبیر کل شورای عالی  عتف  تاکید کرد : برای تجاری سازی دانش  باید دو اقدام اساسی در دانشگاهها و پژوهشگاههای کشور انجام گیرد که اقدام نحست هدفمند کردن پایان نامه های دانشجویان و اقدام دوم افزایش ارتباطات بین المللی است.
وی افزود: البته توجه صرف به دانشجویان دوره های ارشد و دکترا کافی نیست و حتما باید به دانشجویان دوره کارشناسی نیز توجه شود و آنها نیز  با محیط های  کسب و کار و صنعت جامعه ارتباط داشته باشند  و  جامعه از نوآوری آنها محروم نشود.
دبیر کل شورای عالی  عتف با اعلام اینکه دبیرخانه این شورا مسئول  نظارت براجرای قانون شرکت های دانش بنیان است گفت: مدیران شرکت های دانش بنیان مشکلات خودرا در همه زمینه ها ازجمله مالیات، تسهیلات و بیمه به این دبیرخانه اطلاع دهند تا برای رفع آن تصمیم گیری شود.
بر اساس این گزارش در این مراسم، از سه محصول تجاری شده شرکت های مستقر  در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران شامل «دستگاه بارگیری پست‌های توزیع»، «سامانه هوشمند رمزنگاری شده بازخوانی اطلاعات افراد» و «سیمیلاتور آموزشی نیروگاه‌های سیکل ترکیبی» رونمایی شد و  از شرکت های دانش بنیان و پایان نامه های تجاری شده برتر تجلیل شد.