معاون پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری: دانشجویان و فارغ التحصیلان آموزشکده های فنی و حرفه ای یکی از مخازن اصلی مراکز رشد و پارک های علم و فناوری هستند

۰۶ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۵۹ کد : ۱۴۳۰۱ اخبار
تعداد بازدید:۳۵۵
در نشست هم اندیشی پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری با آموزشکده های فنی و حرفه ای کشاورزی، پسران و دختران شهرکرد، آموزشکده فنی و حرفه ای جونقان و آموزشکده فنی و حرفه ای بروجن با هدف ایج...
معاون پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری: دانشجویان و فارغ التحصیلان آموزشکده های فنی و حرفه ای یکی از مخازن اصلی مراکز رشد و پارک های علم و فناوری هستند
 در نشست هم اندیشی پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری با آموزشکده های فنی و حرفه ای کشاورزی، پسران و دختران شهرکرد، آموزشکده فنی و حرفه ای جونقان و آموزشکده فنی و حرفه ای بروجن با هدف ایجاد بستر مناسب برای تجاری سازی ایده های دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه و بررسی زمینه های همکاری مشترک برگزار شد.
دکتر ظفریان معاون پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری نقش پارک های علم و فناوری را در توسعه کارآفرینی برجسته دانست و افزود پارکهای علم و فناوری در سراسر دنیا با اهداف کلی توسعه فناوری و کسب و کارهای دانش محور تشکیل شده‌اند که یکی از این هدف ها توسعه کارآفرینی بر مبنای علم و دانش است.
وی پارک های علم و فناوری را متولی اصلی اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاوتی دانست و خاطر نشان کرد: دانشجویان و فارغ التحصیلان آموزشکده های فنی و حرفه ای یکی از مخازن اصلی مراکز رشد و پارک های علم و فناوری هستند که با همکاری این دو مجموعه زمینه توسعه کارآفرینی، ایجاد اشتغال پایدار و تولید محصولات فناور فراهم خواهد شد. معاون پارک علم و فناوری استان اشتغال زایی مرکز رشد و پارک علم و فناوری در استان را 450 نفر اعلام کرد و اظهار امیدواری کرد این رقم تا پایان برنامه ششم توسعه به 850 نفر افزایش یابد.
در ادامه این نشست دکتر شایق مدیر آموزشکده فنی و حرفه ای استان با تشریح ظرفیت های آموزشکده های فنی و حرفه ای استان تعداد دانشجویان این آموزشکده را 3940 نفر عنوان نمود و افزود این تعداد دانشجو در 5 مرکز آموزشی در استان مشغول تحصیل در مقاطع مختلف کاردانی و کارشناسی هستند.
وی آموزشکده های فنی و حرفه ای استان را با توجه به امکانات کارگاهی و آموزش های کاربردی به عنوان نیروی محرک پارک های علم و فناوری دانست و آمادگی خود را جهت همکاری و  استفاده از این ظرفیت اعلام نمود.