مشارکت دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در طرحهای کلان ملی افزایش می‌یابد

۲۸ دی ۱۳۹۴ | ۱۰:۵۹ کد : ۱۴۱۳۹ اخبار
تعداد بازدید:۲۸۳
براساس مصوبه جلسه شورای سیاستگذاری معاونان پژوهش و فناوری دانشگاهها و رؤسای پارکهای علم و فناوری منطقه پنج پژوهش و فناوری کشور مشارکت دانشگاهها و مراکز پژوهشی در طرحهای کلان ملی افزایش می‌یابد. در جلس...
مشارکت دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در طرحهای کلان ملی افزایش می‌یابد
براساس مصوبه جلسه شورای سیاستگذاری معاونان پژوهش و فناوری دانشگاهها و رؤسای پارکهای علم و فناوری منطقه پنج پژوهش و فناوری کشور مشارکت دانشگاهها و مراکز پژوهشی در طرحهای کلان ملی افزایش می‌یابد.
در جلسه معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که با حضور مدیران ستادی این وزارتخانه، سازمان ملی استاندارد و اعضای منطقه پنج پژوهش کشور برگزار شد پیشنهادهایی ارائه شد که این جلسه مصوباتی نیز در زمینه‌های مختلف علم و فناوری را به دنبال داشت.
در این جلسه مصوب شد که با هدف توسعه پایدار منطقه پنج کشور در طرحهای پزوهشی و فناوری در زمینه‌های نفت و گاز و مقابله با ریزگردها، جایگاه ویژه‌ای برای دانشگاهها و کراکز تحقیقاتی منطقه دیده شود و امکان مشارکت دانشگاهها و مراکز پژوهشی و فناوری در طرحهای کلان ملی کشور بیشتر شود.
در این جلسه مقرر شد سازمان استاندار استانها با توجه به تاکید رئیس پژوهشگاه استاندارد نسبت به صدور مجوز تأیید صلاحیت دانشگاهها و مراکز پژوهشی و فناوری را در اولویت دستور کار خود قرار دهند و دانشگاهها و پارکهای علم و فناوری برنامه راهبرد مشترک در ارتباط با روند تبدیل علم به ثروت در سطح منطقه را تدوین کنند.