مراسم معارفه رییس پارک علم و فناوری خلیج فارس برگزار شد

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۵:۳۰ کد : ۱۴۰۰۲ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۱
مراسم تکریم و معارفه رییس پارک علم و فناوری خلیج فارس صبح دیروز با حضور مدیرکل برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری، جمعی از مسئولان استان، اعضای شرکت های دانش بنیان مستقردر پارک علم و ...
مراسم معارفه رییس پارک علم و فناوری خلیج فارس برگزار شد
مراسم تکریم و معارفه رییس پارک علم و فناوری خلیج فارس صبح دیروز با حضور مدیرکل برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری، جمعی از مسئولان استان، اعضای شرکت های دانش بنیان مستقردر پارک علم و فناوری خلیج فارس و اعضای ستادی پارک در سالن اجتماعات معاونت برنامه ریزی استانداری بوشهر برگزار شد.
در ابتدای این جلسه دکتر مهدی محمدی، رییس پیشین پارک با ارایه گزارشی از فعالیت های اجرا شده در 3 سال گذشته، گفت: در سه دهه انقلات اسلامی با رشد علمی خوبی مواجه بوده‌ایم، امیدواریم در دهه چهارم به توسعه فناوری بیشتر از گذشته توجه کنیم.
دکتر محمدی با بیان اینکه مشکل اصلی شرکت ها مسأله بازار و سرمایه در گردش است، اظهار داشت: باید از فرصتها جهت رفع این مشکل و استفاده بهینه از بخش خصوصی استفاده کنیم.
در ادامه این مراسم، مدیرکل برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم نیز با اشاره به این موضوع که حرکت پارک های علم و فناوری در ابتدا از پایین به بالا بوده است، گفت: با سرمایه‌گذاری مناسب در حوزه منابع انسانی امیدورایم شاهد پیشرفت جدی در بهره‌وری پارک ها و مراکز رشد باشیم.
وی ادامه داد: تاکنون با برگزاری جلساتی به بررسی کمی پارک ها و مراکز رشد پرداخته‌ایم و امیدواریم به زودی آنها را از لحاظ کیفی نیز ارزیابی کنیم تا بتوانیم شاهد پیشرفتهای چشمگیری در این زمینه باشیم.
دکتر خسرو پیری افزود: یقین داریم که ایده و بیان هر کار رو به جلو از دانشگاه ها کلید می خورد و پس از سیر مراحلی در پارک علم و فن آوری آن طرح و ایده علمی و به اجرا گذاشته می شود و پارک باید در این خصوص همکاری جدی را داشته باشد.
در ادامه مراسم دکتر حبیب رستمی، رییس پارک علم و فناوری خلیج فارس گفت: مأموریت اصلی ما حمایت از موسسات دانش بنیان و تبدیل دانش به فناوری است.
ایشان در ادامه افزود: هم اکنون باید به بهره گیری از تمام توان فکری در پیشبرد توان پارک در راستای اسناد بالادستی بپردازیم و موضوعاتی همچون مدیریت منابع انسانی، توسعه مبتنی بر نیازها و توسعه ارتباطات در سطحی ملی و بین‌المللی را مورد توجه قرار دهیم.