مراسم اختتامیه کارگاه بین‌المللی طراحی آینده نوآوری و کارآفرینی در کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی

۲۸ دی ۱۳۹۴ | ۱۰:۳۴ کد : ۱۳۷۵۶ اخبار
تعداد بازدید:۲۸۳
رئیس پارک علم و فناوری گیلان گفت: مراسم اختتامیه کارگاه بین المللی"طراحی آینده نوآوری و کارآفرینی در کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی" در فومن برگزار شد و سومین کارگاه آموزشی پارک علم و فناو...
مراسم اختتامیه کارگاه بین‌المللی طراحی آینده نوآوری و کارآفرینی در کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی
 رئیس پارک علم و فناوری گیلان گفت: مراسم اختتامیه کارگاه بین المللی"طراحی آینده نوآوری و کارآفرینی در کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی" در فومن برگزار شد و سومین کارگاه آموزشی پارک علم و فناوری در کشور پاکستان برگزار می‌شود.

مجید متقی‌طلب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، اظهار داشت: پارک علم و فناوری استان گیلان در ماه اخیر دو بار میزبان میهمانان خارجی بود و در زمینه پژوهش و علم و فناوری قدم‌های گسترده‌ای برداشت و این دومین کارگاه آموزشی است که به میزبانی پارک علم و فناوری گیلان برگزار شد و سومین کارگاه آموزشی در ماه‌های آینده در کشور پاکستان برگزار می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان و دبیر شبکه پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی، هدف از برگزاری این کارگاه را ارتقای سطح توانمندی‌های مدیران و کارشناسان اعضای شبکه پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی و مدیریت جهت رسیدن به موفقیت پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی بیان کرد و افزود: در این کلاس‌ها که با حضور مدرسانی از کشورهای آلمان و مالزی برگزار شد، بر سر موضوعاتی همچون نوآوری، کارآفرینی، انتقال فنون مذاکره و مالکیت معنوی بحث و تبادل نظر شد.

وی افزود: برگزاری این کارگاه‌ها علاوه بر اینکه باعث می‌شود نوعی ارتباط اقتصاد دانش بنیاد بین کشورهای اسلامی به‌وجود آید، و همچنین مرکزی جهت رسیدن به چشم اندازهای محور مدیریت مربوط به توسعه پارک علم و فناوری و مراکز رشد در کشورهای اسلامی باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کارگاه بین المللی "طراحی آینده نوآوری و کارآفرینی در کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی" که با حضور نمایندگانی از کشورهای اسلامی و عضو شبکه پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی، به میزبانی در پارک علم و فناوری گیلان برگزار شده بود، به پایان رسید.

مراسم اختتامیه کارگاه بین‌المللی با حضور مقام‌های استانی و محلی و نمایندگان پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی و عضو شبکه پارک‌ها (INSTP) و از کشورهای مصر، پاکستان، سودان، اندونزی، مالزی، عراق، سوریه و سنگال، برگزار شد.

اعضای شبکه پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی از کشورهای مصر، پاکستان، سودان، اندونزی، مالزی، عراق، سوریه، سنگال و نیجریه و مدرسانی از کشورهای آلمان و مالزی در نشست آموزشی کشورهای اسلامی با عنوان مدیریت و برنامه‌ریزی برای نوآوری و کارآفرینی حضور یافته بودند.