مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم: نقش پارک های علم و فناوری در توسعه اکوسیستم فناوری بسیار مهم است

۰۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۳ کد : ۱۳۶۹۸ اخبار
تعداد بازدید:۲۶۰
دکتر خسرو پیری مدیر کل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، با مدیران و نمایندگان شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان اردبیل دیدار و گفتگو کرد. دکتر خسرو پیری در بازدید از ...
دکتر خسرو پیری مدیر کل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، با مدیران و نمایندگان شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان اردبیل دیدار و گفتگو کرد.
دکتر خسرو پیری در بازدید از پارک علم و فناوری استان اردبیل از محصولات و کالاهای تولید شده شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان اردبیل، پتانسیل های استان اردبیل را از لحاظ نیروی انسانی توانمند بسیار مطلوب عنوان فرمود و بر لزوم ایجاد ساختار ها و فرآیندهای لازم جهت تشکیل اکوسیستم توسعه فناوری برای رشد مطلوب این استعدادها و بهره مندی از آنها در تولید و عرضه فناوری تاکید کرد.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم با اشاره به جایگاه پارک های علم و فناوری در تشکیل و ادامه حیات شرکت های دانش بنیان از عزم جدی برای کمک به توسعه پارک های علم و فناوری سخن گفت .
وی با اشاره به اینکه باید عناصر زیادی در کنار هم قرار بگیرند تا بستر مناسب برای یک رویداد فناور محورانه فرآهم شود از لزوم تعریف فرآیندهای جدید در ارتباطات پارک های علم و فناوری و دانشگاه ها سخن گفته و پارک های علم و فناوری را بستر تبدیل و تجاری سازی پژوهش های دانشگاهی به محصولات فناورانه عنوان کرد.
دکتر پیری نقش پارک های علم و فناوری را در اکوسیستم توسعه فناوری بسیار مهم توصیف کردند .
 گفتنی است در پایان سوالات متعددی از طرف شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان اردبیل مطرح گردید که مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری به آن ها پاسخ فرمودند.