مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم بر معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان تاکید کرد

۱۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۶ کد : ۱۳۶۱۴ اخبار
تعداد بازدید:۳۰۴
مدیرکل دفتر برنامه ریزی فناوری امور وزارت علوم گفت: بر اساس قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان ، این شرکت ها تا 15 سال از پرداخت مالیات معاف هستند. به گزارش روابط عمومی وزارت علو ...
مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم بر معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان تاکید کرد
مدیرکل دفتر برنامه ریزی فناوری امور وزارت علوم گفت:  بر اساس قانون  حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان ، این شرکت ها تا 15 سال از پرداخت مالیات معاف هستند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر خسرو  پیری در  مراسم رونمایی از سه محصول تجاری شده شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: بر اساس ماده 3 قانون حمایت از شرکتها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوریها و اختراعات مصوب مجلس شورای اسلامی ، این شرکتها به مدت 15 سال از پرداخت مالیات، عوارض،حقوق گمرکی، سود بازرگانی و عوارض صادراتی  معاف هستند.
وی  با اشاره به اینکه در برخی از استانها ادارات مالیاتی ، شرط این معافیت را استقرار شرکت های دانش بنیان در داخل پارک های علم و فناوری می دانند، گفت: در این صورت نیز، این شرکتها  بر اساس ماده 9 این قانون از پرداخت مالیات معاف می شوند.
دکتر پیری  به ماده 9  قانون حمایت از شرکتها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوریها و اختراعات اشاره کرد و گفت در این ماده قانونی است:  به منظور ایجاد و توسعه شرکتها و مؤسسات دانش بنیان و تقویت همکاریهای بین المللی اجازه داده می شود واحدهای پژوهشی و فناوری و مهندسی مستقر در پارکهای علم و فناوری در جهت انجام مأموریت‌های محوله از مزایای قانونی مناطق آزاد در خصوص روابط کار، معافیت‌های مالیاتی و عوارض سرمایه‌گذاری خارجی و مبادلات مالی بین‌المللی برخوردار شوند.