مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم از آمادگی پارک های علم و فناوری جهت تأمین نیازهای فناورانه ایران خودرو خبر داد

۲۰ شهریور ۱۳۹۵ | ۰۹:۴۵ کد : ۱۳۶۰۲ اخبار
تعداد بازدید:۳۱۴
دکتر خسرو پیری مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری طی بازدیدی که به همراه دکتر گلستانی فرد مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم از شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) داش...
مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم از آمادگی پارک های علم و فناوری جهت تأمین نیازهای فناورانه ایران خودرو خبر داد
دکتر خسرو پیری مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری طی بازدیدی که به همراه دکتر گلستانی فرد مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم از شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) داشت از آمادگی پارک های علم و فناوری کشور جهت تأمین نیازهای فناورانه ایران خودرو خبر داد.
مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم با اشاره به توانمندی‌های موجود در پارک های علم و فناوری در طراحی و ساخت حدود 100 محصول از محصولات مورد نیاز صنعت خودروسازی ابراز امیدواری کرد که با ایجاد تعامل و همکاری با صنایع خودروسازی کشور در آینده نزدیک بتوان نیازهای این صنعت را با کمک فناوران داخل کشور تأمین نمود.
در ادامه جناب آقای دکتر گلستانی فرد با معرفی دفتر ارتباط با صنعت و کارگروه های تخصصی ایجاد شده در آن به 11 تفاهم نامه همکاری با دستگاه های اجرایی اشاره نمودند و پیشنهاد یک کارگروه تخصصی موتور در دفتر ارتباط با صنعت با حضور اساتید برجسته دانشگاهی و محققین مرکز تحقیقات موتور را مطرح نمودند.
این بازدید با هدف ایجاد ساز و کار مناسب جهت برقراری ارتباط مستمر و هدفمند در جهت بهره برداری از ظرفیت های طرفین و همکاری مشترک صورت گرفت.
همچنین ایجاد امکان حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه برای گذراندن فرصت مطالعاتی در مرکز تحقیقات موتور، اجرای طرح‌های پژوهش محور با هدف تولید محصول و تولید فناوری و علم و  تسهیل سرمایه گذاری مشترک مرکز ایپکو با دانشگاه ها برای انتقال دانش ایجاد شده در زمینه فناوری روز از جمله موضوعات پیشنهادی برای همکاری از سوی شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) مطرح شد.
گفتنی است در ادامه این نشست مدیران حوزه پژوهش و فناوری وزارت علوم از بخش‌های مختلف ایپکو از قبیل: مرکز الگو برداری، اندازه گیری میکرون، آزمایشگاه میز جریان، نمایشگاه موتورهای داخلی و خارجی خودرو، کالیبراسیون، طراحی و شبیه سازی، آزمایشگاه اپتیک، کارگاه موتور استرلینگ و واحدهای آزمایشگاهی بازدید کردند.