گردهمایی بزرگ شرکت‌های دانش‌بنیان شمال غرب کشور درمنطقه آزاد ارس برگزار شد

۱۴ مهر ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۶ کد : ۱۳۳۹۲ اخبار
تعداد بازدید:۲۴۶
گردهمایی بزرگ شرکت‌های دانش‌بنیان شمال غرب کشور درمنطقه آزاد ارس با حضور دکتر بهزاد سلطانی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف ایجاد تعامل بین شرکت های دانش بنیان استان های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل ...
گردهمایی بزرگ شرکت‌های دانش‌بنیان شمال غرب کشور درمنطقه آزاد ارس برگزار شد
گردهمایی بزرگ شرکت‌های دانش‌بنیان شمال غرب کشور درمنطقه آزاد ارس با حضور دکتر بهزاد سلطانی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف ایجاد تعامل بین شرکت های دانش بنیان استان های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، زنجان و کردستان و سرمایه گذران برگزار شد.
مهندس رسول خالقی  دبیر همایش در گزارشی که از روند اجرایی همایش ارائه نمود اظهار داشت: توانمندیهای ویژه‌ی منطقه ‌ی ارس در حوزه اکوسیستمی و تامین قطعات و صادرات پتانسیل ویژه منطقه را برای فعالیت شرکت های دانش بنیان فراهم کرده است.
وی وجود سرمایه گذاران متعدد در حوزه های مختلف در ارس را از ظرفیت های دیگر این منطقه برشمرد و افزود: با توجه به حضور فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران فراوان در منطقه آزاد ارس مذاکره و تبادل نطر با آنان  میسر است و این تبادل اطلاعات می تواند منجر به  هیأت سرمایه به شرکت های دانش بنیان  شود.
دکتر بهزاد سلطانی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی دیگر سخنران این همایش بود و با تاکید برلزوم اقدام جوانان بر علیه بیکاری از طریق تاسیس شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: در هدف گذاری های کلان کشور برای ده سال آینده سهم تولید ناخالص ملی توسط شرکت های دانش بنیان بایستی به 20 برابر شود که این مهم با حمایت ها و تسهیلات در نظر گرفته شده و پتانسیل موجود قابل دستیابی است.
وی تعداد شرکت های دانش بنیان ایجاد شده فعلی را نسبت به حجم فارغ التحصیلان دانشگاه ها و توان صنعتی موجود کم دانست و راه کارهای افزایش شرکت های دانش بنیان را تشریح نمود.
سلطانی افزود لازم است دانشگاه‌ها در ایجاد شرکت‌های دانش بنیان ورود پیدا کنند و فارغ‌التحصیلان و اساتید دانشگاه که روحیه شرکت داری داشته باشند شرکت‌های دانش بنیان تاسیس نمایند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه افزود: با توسعه شرکت‌های دانش بنیان می‌توان جریانی در کشور ایجاد کرد که رسیدن به پیشرفت آرزو نباشد و به راحتی در 20 سال آینده کشوری توسعه یافته داشته باشیم. وی ضعف شناخت بازار ،ضعف مدیریت و کمبود سرمایه را سه مشکل اصلی شرکت های دانش بنیان عنوان کرد.
گفتنی است همایش بزرگ شرکت های دانش بنیان با حضور ۱۶۰ طرح از استان های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، زنجان و کردستان در سالن آمفی تاتر حکیم نباتی سازمان منطقه آزاد ارس برگزارشد.