فن بازار پانزدهمین نمایشگاه بزرگ دستاوردهای پژوهش و فناوری افتتاح شد

۲۶ آذر ۱۳۹۳ | ۰۸:۰۴ کد : ۱۳۱۶۱ اخبار
تعداد بازدید:۳۳۰
پانزدهمین نمایشگاه بزرگ دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور با حضور مسئولان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران آغاز به‌کار کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در بخش فن بازار که دارا...
فن بازار پانزدهمین نمایشگاه بزرگ دستاوردهای پژوهش و فناوری افتتاح شد
پانزدهمین نمایشگاه بزرگ دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور با حضور مسئولان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران آغاز به‌کار کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در بخش فن بازار که دارای بیش از 100 غرفه بوده و مراکز رشد، پارک های علمی و فناوری ، شرکت های دانش بنیان ، شرکت های صنعتی حضور دارند، پژوهش ها و کارهای تحقیقاتی که قابلیت اجرایی دارند ارائه شده است.
در فن بازار کشور بیش از 500 طرح فناوری مراکز تحقیقاتی ، دانشگاهی و دانشجویی که قابل تجاری سازی تشخیص داده شده اند در قالب قردادهای اجرایی به سازمان ها و نهادهای صنعتی و اقتصادی واگذار می شود.
پیش بینی می شود در طول چهار روز برگزاری نمایشگاه ده ها قرارداد تجاری سازی طرح های تحقیقاتی صورت گیرد.
شناسایی توانمندی‏های پژوهش و فناوری دانشگاه‏ها و مراکز تحقیقاتی، شناسایی و معرفی پژوهشگران و فناوران برتر، تجاری سازی یافته‏های پژوهش و فناوری(فن بازار)، فراهم کردن فضای همکاری بین پژوهشگران و فناوران، برقراری ارتباط مراکز صنعتی و تولیدی با مراکز تحقیقاتی و همچنین نهادینه کردن پژوهش و فناوری در سطح جامعه، بخشی از اهداف برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بزرگ دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور اعلام شده است
.پانزدهمین نمایشگاه بزرگ دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور که در سالن های 8-9-10-11-12-13 و 27 برگزار شده و نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش یافته است.
در بخش فن بازار این نمایشگاه؛ توانمندی های کلیه مراکز دانشگاهی، پژوهشگاه ها، پژوهشکده ها، پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و مراکز تحقیقاتی در حوزه فناوری های قابل تجاری سازی به نحو شایسته به معرض دید مخاطبان گذاشته شده است و برنامه های متنوعی از جمله برگزاری کارگاه های آموزشی مرتبط و جلسات میزگرد مشترک متشکل از صنعت گران، فناوران، تأمین کنندگان منابع مالی و کارگزاران حوزه فناوری و برپا می شود.