عضویت پارک علم و فناوری مازندران در انجمن جهانی پارکها

۰۸ مهر ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۰ کد : ۱۲۹۳۶ اخبار
تعداد بازدید:۳۳۹
پارک علم و فناوری مازندران به عضویت قطعی (Full member) انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری جهان درآمد.به گزارش روابط عمومی پارک، پارک علم و فناوری مازندران با تصویب هیأت مدیره انجمن بین المللی پارک...
عضویت پارک علم و فناوری مازندران در انجمن جهانی پارکها
پارک علم و فناوری مازندران به عضویت قطعی (Full member) انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری جهان درآمد.
به گزارش روابط عمومی پارک، پارک علم و فناوری مازندران با تصویب هیأت مدیره انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری؛ IASP به  عضویت قطعی(Full member)   این انجمن پذیرفته شد .
بر اساس این گزارش، تعامل با سایر پارک های علم و فناوری جهان و سازمان های مرتبط با آنها، دسترسی به اطلاعات و تجربیات آنان، انتقال دانش فنی، امکان استفاده از منابع انجمن و امکان همکاری میان شرکت های پارک علم و فناوری مازندران با سایر شرکت های عضو پارک های زیر مجموعه، در بلند مدت از جمله اهداف عضویت در این انجمن می باشد .
انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری، شبکه ای جهانی از پارک های علم و فناوری است که متخصصان پارک های در حال توسعه موجود، مراکز رشد تجاری بر مبنای نوآوری، موسسات تحقیق و توسعه، دانشگاه ها و کارشناسان توسعه اقتصادی و فناوری و انتقال تکنولوژی را در سرتاسر جهان به هم متصل می نماید.
انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری جهان یک انجمن دانش بنیان است که در سال 1984 (1363) ایجاد شد. شبکه گسترده این انجمن 399 عضو از 73 کشور دارد که روی هم رفته 250000 شرکت در آنها بر پایه اقتصاد دانش بنیان فعالیت می نمایند. به همین ترتیب، دارایی اصلی این انجمن دانش و تخصص بسیار بالای آن است که طی 25 سال گذشته در تمام موضوعات مربوط به طراحی، اجرا و مدیریت پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد تجاری و نوآوری تجمیع یافته است.
لازم به ذکر است که IASP یک سازمان غیر دولتی (NGO) با فعالیت مشاوره است که با شورای اقتصاد و اجتماعی سازمان ملل همکاری می نماید. این انجمن دارای شش بخش دارد که در آفریقا، آسیای، آسیای جنوب شرقی، اروپا، آمریکای لاتین و آمریکای شمالی می باشد. این انجمن دارای دو دفتر در مالاگای اسپانیا و پکن چین است و تا کنون 32 کنفرانس و 95 رویداد و سمینار برگزار کرده است.