با حضور وزیر علوم، از فناوری هوشمند پارک علم و فناوری هرمزگان رونمایی شد

۲۸ آذر ۱۳۹۴ | ۰۹:۱۶ کد : ۱۱۸۵ اخبار
تعداد بازدید:۳۳۰
در اولین روز از نمایشگاه ملی هفته پژوهش و فناوری و با حضور دکتر محمد فرهادی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ، از فناوری هوشمند پارک علم و فناوری هرمزگان با عنوان سیستم های کنترل هوشمند تحت شبکه(خانه...
 با حضور وزیر علوم، از فناوری هوشمند پارک علم و فناوری هرمزگان رونمایی شد
در اولین روز از نمایشگاه ملی هفته پژوهش و فناوری و با حضور دکتر محمد فرهادی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ، از فناوری هوشمند پارک علم و فناوری هرمزگان با عنوان سیستم های کنترل هوشمند تحت شبکه(خانه هوشمند) ساخته متخصصان هرمزگانی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر فرهادی ضمن بازدید از دستاوردهای فناوران از دستاورد یکی از واحدهای فناور پارک علم و فناوری هرمزگان رونمایی کرد.
وزیر علوم در این مراسم با نحوه فعالیت خانه هوشمند ساخته متخصصان هرمزگانی آشنا شد و ابراز امیدواری کرد، این دستاوردها بتواند گامی در راستای توسعه فناوری از طریق پارک های علم و فناوری شود.
دکتر پیری مدیرکل امورفناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز دراین مراسم گفت: در حال حاضر شرکت های بزرگی از جمله سامسونگ در این زمینه وارد شده اند و خوب است که در کشور ما نیز این کار در حال انجام است.
وی افزود: پارک های علم و فناوری باید در حوزه های فناوری روز وارد شده و در عرصه بین المللی رقابت کنند.
 مهندس علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان نیز در حاشیه رونمایی از سیستم های کنترل هوشمند تحت شبکه(خانه هوشمند) با اشاره به اهمیت این محصول گفت: در عصر کنونی اینترنت اشیا مورد توجه ویژه است از این رو متخصصان شرکت صنعت و فناوری هوشمند خلیج فارس به خوبی وارد این عرصه شده و بخشی از بازار را در اختیار گرفته اند.
وی خاطرنشان کرد، هوشمند سازی وسایل الکتریکی و الکترونیکی و کنترل آنها روی بستر اینترنت و شبکه از طریق گوشی های همراه تبلت و کامپیوتر که به صورت کلی اینترنت اشیا نامیده می شود امروزه مورد توجه شرکت های بزرگی مانند سامسونگ ، ال جی  و حتی گوگل قرار گرفته است .
فتی با بیان اینکه شرکت فناوری هوشمند خلیج فارس تاکنون در پروژه های بزرگ ملی از جمله  روبات انسان نمای سورنای 3 که چندی پیش رونمایی شد، مشارکت داشتند، گفت: پارک علم و فناوری هرمزگان به عنوان متولی اصلی حمایت از فناوری های استان هرمزگان تلاش کرده تا طرح هایی را که در سطح ملی و بین المللی مورد توجه است به اجرا در آورد از این رو این شرکت با متخصصانی که در اختیار دارد وارد این عرصه مهم شده است.
به گفته رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان، طبق  پیش بینی ها طی ده سال آینده این صنعت گوی سبقت را از صنعت تجارت الکترونیک می رباید و با استفبال جهانی روبرو  خواهد شد. خانه های هوشند ، ساختمان های هوشمند ، ماشین های هوشمند و در نهایت شهر هوشمند آینده این تکنولوژی خواهد بود.