زمینه گسترش همکاری میان زندانهای کردستان و پارک علم و فناوری این استان کلید خورد

۰۶ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۵۶ کد : ۱۱۸۴۱ اخبار
تعداد بازدید:۲۰۷
در جلسه ای که با حضور دکتر سعیدی رئیس پارک علم وفناوری استان کردستان، گرجی زاده مدیرکل زندانهای استان با هدف گسترش هرچه بیشتر همکاری های فی مابین برگزار شد. دکتر سعیدی رئیس پارک علم و فناوری کرد...
زمینه گسترش همکاری میان زندانهای کردستان و پارک علم و فناوری این استان کلید خورد
 
در جلسه ای که با حضور دکتر سعیدی رئیس پارک علم وفناوری استان کردستان، گرجی زاده مدیرکل زندانهای استان با هدف گسترش هرچه بیشتر همکاری های فی مابین برگزار شد.
دکتر سعیدی رئیس پارک علم و فناوری کردستان نیز از وجود پتانسیل های خوب در زندانهای استان جهت همکاری با مجموعه خود خبر داد و گفت: دو بازوی قوی زندانهای کردستان که می تواند زمینه های همکاری با پارک علم و فناوری را توسعه دهد وجود نیروهای انسانی و فضای کافی و مناسب می باشد.
رئیس پارک علم و فناوری استان دراین جلسه ضمن ارائه گزارشی مختصر از تاریخچه این پارک بیان داشت: در سال 1381 پارک علم و فناوری رسما کار خود را با متولی گری وزارت علوم آغار کرد و این مجموعه در استان کردستان نیز در سال 1392 کار خود را شروع نمود که تاکنون توانسته ضمن همکاری با دستگاه های مختلف، موفقیت های قابل توجهی را نیز کسب نماید.
دکتر سعیدی دارا بودن ویژگی های نوآوری، وجود مبنای علمی و داشتن بازار را سه ویژگی اساسی طر ح هایی دانست که پارک علم و فناوری وظیفه حمایت از آنها را عهده دار می باشد و افزود: در حال حاضر 96 شرکت در کردستان  مورد حمایت پارک علم و فناوری هستند که از خدمات مشاوره ای این پارک نیزه بهره مند می باشند.
دکتر سعیدی ضمن ابراز امیدورای به گسترش تعاملات دوسویه میان زندان ها و پارک علم و فناوری استان در آینده گفت: وجود نیروی کار ارزان از موارد مهمی است که سرمایه گذاران را جهت سرمایه گذاری در پروژه ها تشویق می نماید که خوشبختانه زندانهای کردستان با دارا بودن این پتانسیل بالقوه می تواند آینده روشنی را در این خصوص برای خود رقم زند.
اسدالله گرجی زاده مدیرکل زندانهای کردستان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این چنین جلسه ای گفت: متاسفانه اهداف و رویکردهای مجموعه بسیار مهمی همچون پارک علم وفناوری، در جامعه ی امروز برای مردم ناشناخته است و در این راستا می بایست اهداف این مجموعه ی با ارزش به مردم انتقال داده شود.  
گرجی زاده ضمن اعلام آمادگی کامل زندانهای کردستان جهت گسترش همکاری ها با پارک علم فناوری گفت: مددجویان زندانهای کردستان در مدت زمان تحمل حبس آموزش های لازم به آنان در حوزه های مختلف فرهنگی، مهارت های اسای زندگی، فنی و حرفه ای، اشتغال زایی و …. ارائه می شود اما متاسفانه پس از آزادی از زندان به دلیل آنکه مُهر زندان بر پیشانی آنان زنده شده است، با بی مهری افراد جامعه و در بعضی مواقع نیز مسئولین دست اندرکار در امر اشتغال مواجه می شوند و همین بی مهری جامعه موجب ارتکاب جرم از سوی آنان و بازگشت مجددشان به زندان خواهد شد که امیدورایم با گسترش همکاری ها و تعامل میان مجموعه زندانهای استان و پارک علم و فناوری، شاهد توجه بیشتر به زندانیان آزاد شده و نهایتا کاهش آسیب در جامعه باشیم.
مدیرکل زندانهای کردستان به وجود استعدادهای نهفته در میان مددجویان زندانهای استان اشاره نمود و در این خصوص گفت: در زندانهای کردستان افرادی هستند که پدیده حبس را برای خود تبدیل به یک فرصت نموده و ضمن کمک به رشد استعدادهای نهفته خود موفق به دریافت بیش از 10 مورد گواهینامه مهارت شده اند و یا مددجویانی که علیرغم بی سواد بودنشان توانسته اند موفق به حفظ کامل قرآن شوند؛ که اینگونه موارد حاکی از آن است که بسیاری از زندانیان به دلیل نهفته ماندن استعدادهای آنان و در مواردی استفاده نادرست از این استعدادها روانه زندان شده اند.
گرجی زاده مدیرکل زندانهای کردستان در دیدار با رئیس پارک علم و فناوری استان با اشاره به آسیب هایی که خانواده زندانیان با آن مواجه هستند اظهار نمود: امیدواریم ماحصل این چنین جلساتی، کمک به بازتوانی زندانیان و خانواده های آنان که موجب کاهش آسیب های اجتماعی نیز خواهد شد را در پی داشته باشد.
هم چنین شایان ذکر است که رئیس پارک علم و فناوری کردستان در معیت مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان از فروشگاه این بنیاد که تولیدات زندانیان را در سطح شهر به فروش می رساند نیز بازدید نمود.