رییس پارک علم و فناوری هرمزگان مطرح کرد: تحقق اقتصاد دانش بنیان در گرو توسعه زیر ساختهای فناوری است

۱۲ آبان ۱۳۹۵ | ۱۰:۱۹ کد : ۱۱۷۹۳ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۱
علی فتی رییس پارک علم و فناوری هرمزگان در سیزدهمین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی که با حضور دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و جانشین رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در استان هرمز...
رییس پارک علم و فناوری هرمزگان مطرح کرد: تحقق اقتصاد دانش بنیان در گرو توسعه زیر ساختهای فناوری است
علی فتی رییس پارک علم و فناوری هرمزگان در سیزدهمین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی که با حضور دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و جانشین رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در استان هرمزگان برگزار شد از وزیر راه و شهرسازی خواست با واگذاری قطعی پنجاه هکتار از زمین های توافق شده به پارک علم و فناوری زمینه توانمند سازی شرکت های دانش بنیان و سرمایه گذاری پایدار کمک کند.
وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری هرمزگان نزدیک به نیمی از اعتبارات خود را برای تقویت واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان در قالب تسهیلات اختصاص داده است، بیان داشت: استان هرمزگان توانمندی بالایی در حوزه فناوری و اقتصاد دانش بنیان دارد اما بدلیل برخی مشکلات از جمله کمبود فضای استقرار به نتیجه لازم دست یابیم.
علی فتی ابراز امیدواری کرد، با واگذاری قطعی محل استقرار فعلی پارک علم و فناوری و یا واگذاری زمین در شهر بندرعباس زمینه برای توسعه شرکت های دانش بنیان فراهم شود.
رییس پارک علم و فناوری هرمزگان تاکید کرد، حمایت از این شرکت ها نقش زیادی در تحقق اقتصاد مقاومتی خواهد داشت بطوری که در حال حاضر این شرکت ها توانسته اند کالا و خدماتی عرضه کنند که نیاز استان و کشور بوده است.
وی بیان داشت: شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری هرمزگان در راستای کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی زمینه را برای صادرات محصولات فراهم کرده است و فروش هایی نیز در این زمینه داشته است.
فتی همچنین برنامه ریزی در حوزه دانش آموزی و دانشجویی را از دیگر اقدامات پارک علم و فناوری نام برد و گفت: در این زمینه علاوه بر کمک های مالی حمایت های فنی نیز صورت گرفته است.