رییس پارک علم و فناوری خوزستان از همکاری متقابل بزرگترین شرکت های روسیه با پارک علم و فناوری خوزستان خبر داد

۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۰۸:۲۲ کد : ۱۱۷۹۱ اخبار
تعداد بازدید:۲۹۵
دکتر مختاری رییس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: طبق دیدارهایی که در کنفرانس سالیانه انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری(IASP) صورت گرفت مقرر شد همکاری متقابل بزرگترین شرکت های روسیه با پارک ع...
رییس پارک علم و فناوری خوزستان از همکاری متقابل بزرگترین شرکت های روسیه با پارک علم و فناوری خوزستان خبر داد
 
دکتر مختاری رییس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: طبق دیدارهایی که در کنفرانس سالیانه انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری(IASP) صورت گرفت مقرر شد همکاری متقابل بزرگترین شرکت های روسیه با پارک علم و فناوری خوزستان انجام شود.
وی با بیان این که رسالت اصلی ما تجاری سازی علم وفناوری از طریق کمک به تاسیس و توسعه ی شرکت های خصوصی دانش بنیان است، اظهارداشت: طبق دیدارهایی که در کنفرانس سالیانه انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری(IASP) صورت گرفت مقرر شد  همکاری متقابل بزرگترین شرکت های روسیه با پارک علم و فناوری خوزستان انجام شود.
به گزارش صبحانه پرس دکتر بابک مختاری در مصاحبه ی اختصاصی در گفتگو با خبرنگار آراس با اشاره به اینکه هر ساله اتحادیه بین الملی پارک ها ی علم و فناوری و مناطق نوآوری کنفرانسی را تحت عنوان کنفرانس سالیانه انجمن بین المللی  پارک های علم و فناوری(IASP) برگزار می کند؛ اظهار کرد: هدف پارک علم وفناوری خوزستان و گروه ایرانی که در این کنفرانس حضور داشتند شامل  کمک به بین الملی شدن پارک های علم و  فناوری ایران و شرکت های مستقر در آن و کمک به اخذ میزبانی ایران برای سی و پنجمین کنفرانس بین الملی  پارک های علم وفناوری در سال 2018 است که خوشبختانه هر دو هدف تحقق یافت.
وی عنوان کرد:  در این کنفرانس اکثر پارک های علم و فناوری دنیا یعنی400 پارک علم و فناوری از 73 کشور حضور داشتند و تجربیاتشان را در زمینه های مختلف تجاری سازی فناوری و نوآوری ارا ئه کردند.
رییس پارک علم و فناوری خوزستان در مورد تلاش ها برای بین الملی شدن پارک های علم وفناوری ایران تصریح کرد: بیش از 200 ملاقات بین هیأت ایرانی با پارک های علم وفناوری و نمایندگان شرکت های خارجی حاضر در کنفرانس انجام شد که از این میزان 15 ملاقات را پارک علم وفناوری خوزستان داشت.
مختاری با اعلام این که تأکید اصلی در ملاقات هایی که در حاشیه این کنفرانس برگزارشد بر همکاری بین شرکت های حوزه ی انرژی خوزستان با شرکت های حوزه ی انرژی روسیه بود، افزود:  ملاقات ها با  پارک ها ی علم وفناوری و شرکت هایی بود که نزدیکی زیادی با فعالیت های صنعتی واقتصادی خوزستان داشتند.
رئیس پارک علم وفناوری استان خوزستان  درباره مهمترین شرکت هایی که ملاقات  و رایزنی با آن ها صورت گرفت اظهار داشت:  از مهمترین شرکت هایی  قرارشد بین آن شرکت ها و شرکت های مستقر در پارک علم وفناوری خوزستان همکاری متقابل صورت بگیرد شرکت کاسموس انرژی - بزرگترین شرکت پژوهش و فناوری روسی  در حوزه ی نفت و گاز -و  انستیتو انرژی روسیه که در حوزه ی انرژی نیروگاه های حیاتی، برق آبی وانرژی ها ی تجدید پذیر فعالیت می کند  را نی توان نام برد.
وی در رابطه با ملاقات های مهم دیگر در سفر روسیه خاطر نشان کرد: از ملاقات های مهم دیگری که پارک علم وفناوری خوزستان انجام داد می توان به   ملاقات با مدیر مرکز نوآوری پارک
اسکل کووا(kolkova) که مهم ترین پارک علم وفناوری روسیه می باشد و ملاقات دیگر با رئیس پارک دانشگاه علم وفناوری مسکو و پارک علم و فناوری استروژینو اشاره کرد.
همچنین  در این سفر از پارک های علم وفناوری استروژینو، اسکل کووا(kolkova)؛ پارک فناوری دانشگاه دولتی مسکو ، پارک فناوری کالیبر و پارک تکنوپلیس مسکو نیز بازدید شد و با 15 شرکت از شرکت های موجود در این پارک ها در زمینه ی همکاری با شرکت های خوزستانی رایزنی و توافق ایجاد شد.
رئیس پارک علم وفناوری خوزستان افزود: علاوه بر پارک های روسی  با مدیر پارک های علم و فناوری عمان نیز که ارتباط خوبی با شرکت های ایرانی در حوزه های نفت و گاز  دارند ملاقات صورت گرفت که طبق آن مقرر شد در زمینه ی استفاده ی مشترک از فضای علم وفناوری طرفین مذاکرات بیشتری صورت بگیرد.
بابک مختاری  در پایان یاد آور شد: کسب میزبانی کنفرانس بین الملی پارک های علم وفناوری 2018 توسط شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان یکی از اهداف ما برای کنفرانس روسیه بود که خوشبختانه علی رقم جو بسیار منفی که بعضی کشورها علیه جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرده بودند با مذاکرات بسیار قوی هیأت ایرانی به ثمر رسید و برای اولین بار ایران با کسب 77 رأی موافق از 85 رأی به عنوان میزبان کنفرانس پارک علم وفناوری انتخاب شد که این میزبانی یکی از معدود  میزبان هایی است که براساس رای گیری به ایران واگذار شد.