رییس پارک علم و فناوری استان قم: ظرفیت های استان در حوزه فناوری های سخت و نرم، برجسته و ممتاز است

۱۱ شهریور ۱۳۹۵ | ۰۹:۴۰ کد : ۱۱۷۸۸ اخبار
تعداد بازدید:۲۸۶
دکتر اخوان علوی رییس پارک علم و فناوری استان قم در بازدید رییس دانشگاه علوم پزشکی با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت استان قم در حوزه شرکت های دانش بنیان استان اظهار داشت: استان قم در حال حاضر داراى 44 شر ...
رییس پارک علم و فناوری استان قم: ظرفیت های استان در حوزه فناوری های سخت و نرم، برجسته و ممتاز است
دکتر اخوان علوی رییس پارک علم و فناوری استان قم در بازدید رییس دانشگاه علوم پزشکی با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت استان قم در حوزه شرکت های دانش بنیان استان اظهار داشت: استان قم در حال حاضر داراى 44 شرکت دانش بنیان است که این تعداد با توجه به شاخص های جمعیتی استان اگرچه آیده آل نیست ولی حائز اهمیت و قابل توجه است.
وی افزود: این موضوع گواه این است که اگرچه مزیت اصلی استان درحوزه علوم و معارف اسلامی و فناوری های نرم است اما حقیقتا فناوری های سخت استان نیز از ظرفیت بسیار خوبی برخوردار است که هنوز بخش قابل توجهی از این ظرفیت برای مجموعه استان ناشناخته است.
رییس پارک علم و فناوری استان گفت: شرکت های دانش بنیان سرمایه های اصلی ما هستند و عمده نیروهای شاغل در این شرکت ها جوانانی هستند که با اندک امکانات در اختیار، کارهای بزرگ و مهمی انجام داده اند که حتی در سطح ملی دستاوردهای ممتاز و برجسته ای به حساب می آیند.
دکتر اخوان علوی همچنین از صادرات قریب به نیم میلیون دلاری شرکت های عضو پارک علم و فناوری استان قم در سال 1394 اشاره کرد و گفت: این شرکت ها در سال گذشته بیش از 160 میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه داشته اند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: حمایت از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور که با ایده ها و محصولات جدید و فناورانه در تحقق راهبرد اقتصاد مقاومتی نقش اصلی را برعهده دارند تنها وظیفه پارک علم و فناوری استان نیست، بلکه مجموعه کلان استان قم باید با راهکارهای مختلف از جمله روان سازی قوانین و فرآیندها و حمایت از تجاری سازی محصولات این شرکت ها به ارتقاء سطح شرکت های دانش بنیان استان کمک کنند.