رقابت 25 ایده در اولین رویداد ایده شو پارک علم و فناوری استان همدان

۰۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۲ کد : ۱۱۶۷۵ اخبار
تعداد بازدید:۳۸۸
25 ایده در اولین رویداد ایده شو پارک علم و فناوری استان همدان شرکت نموده اند و هر ایده در سه دقیقه توسط ایده پرداز ارائه و مورد ارزیابی داوران و حضار قرار میگیرد . دکتر محمد نصیری معاون فناوری پارک علم...
25 ایده در اولین رویداد ایده شو پارک علم و فناوری استان همدان شرکت نموده اند و هر ایده در سه دقیقه توسط ایده پرداز ارائه و مورد ارزیابی داوران و حضار قرار میگیرد .
دکتر محمد نصیری معاون فناوری پارک علم و فناوری استان همدان و دبیر علمی رویداد ایده شو با محوریت فناوری اطلاعات برق و انرژی، با اشاره به اینکه امروز نخستین رویداد «ایده شو» با همت پارک علم و فناوری استان همدان برگزار می‎شود، اظهار کرد: در سال‎های اخیر رویدادی به اسم استارتاپ ویکند برگزار می گردید که معمولاً در بازه زمانی دو روزه انجام می پذیرفت.
نصیری افزود: یکی از مزایای برگزاری این رویداد این است که افراد دارای ایده صاحبان ایده های مشابه را به عنوان همکار انتخاب می‌کنند و سعی می‎کند طرح ارائه شده را عملیاتی کنند.
وی افزود: «ایده شو» در استان همدان قصد دارد در موضوعات مختلف نیازهای استان و منطقه را در نظر بگیرد و از افراد متخصص و صاحب ایده دعوت می شود تا ایده‎های خود را مطرح کنند و ایده‎ های برتر انتخاب شوند.
نصیری با بیان اینکه در «ایده شو» هدف این است که رویداد تبدیل به فرآیند شود و ادامه‎دار باشد، تاکید کرد: می‎توان در طول سال 6 مورد و حتی بیشتر رویداد «ایده شو» با محور و موضوعات مختلف را داشته باشیم، امیدواریم در استان همدان رویداد «ایده شو» جایگاه مناسبی در بهبود مشکلات استان کسب نماید.
دبیر همایش علمی «ایده شو» در همدان با اشاره به اینکه به همت دانشجویان که صاحبان اصلی ایده هستند، اساتید و صنعتگران می‎توان ایده‎ها را عملیاتی کرد.
وی با بیان اینکه در مراسم «ایده شو» امروز 25 ایده طرح خواهد شد، ادامه داد: یکی دیگر از اهداف این است که در «ایده شو» تنها ارائه ایده انجام نشود و استارتاپ ویکند بومی شده داشته باشیم.
نصیری با بیان اینکه هدف پارک و علم و فناوری این است که ایده‎ها را جمع‎آوری کرده و از آنها حمایت کند تا به سمت اجرای آن برود، ادامه داد: در ابتدای کار «ایده شو» امکان دارد که ایده‎ها کیفیت کافی را نداشته باشند اما ایرادی ندارد چراکه به مرور زمان از حالت خامی خارج می‎شود.
دبیر همایش علمی «ایده شو» در همدان با بیان اینکه با توجه به نبود استخدام دائم ایده‎های خلاقانه باید تبدیل به کسب و کار شود، ادامه داد: در دوران دانشگاه بهترین دوستان انتخاب می‎شوند و می‎توان بهترین دوستان کاری را نیز انتخاب کرد.
وی با بیان اینکه امروز ارزیابی ایده‎ها به دو صورت انجام می‎شود، ادامه داد: 70 درصد ارزیابی از سوی داوران و 30 درصد از سمت حضار انجام می‎شود.
دکتر مجذوبی رئیس بنیاد نخبگان استان همدان نیز در ادامه با تاکید بر اینکه باید به سمت کارآفرینی رفت، اظهار کرد: باید یاد بگیریم که تولید ثروت از زیر زمین نیست بلکه از روی زمین و داخل مغز انسان است.
وی با بیان اینکه استفاده از مغز انسان فقط برای تولید ثروت نیست، افزود: باید چگونگی استفاده از مغز خود را یاد بگیریم و امیدوارم رویدادهایی مانند «ایده شو» با نظم بیشتر و بهتری برگزار شود.
در پایان آقای نوید امیدیان با عنوان طرح نرم افزار کاربردی خدمات شهری و دولتی حائز رتبه اول و خانم شادی پیرحیاتی، آقای مصطفی آصفی، آقای پدرام ذباح، آقای احسان رضاپور به ترتیب دوم تا پنجم شدند .