راه اندازی مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا در پارک علم و فناوری استان ایلام

۱۸ آبان ۱۳۹۵ | ۰۸:۲۱ کد : ۱۱۵۸۲ اخبار
تعداد بازدید:۳۴۲
دکتر کامران طاهرپور رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام در اولین جلسه مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای فاوا ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه بیان داشت که مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و ک...
راه اندازی مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا در پارک علم و فناوری استان ایلام
دکتر کامران طاهرپور رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام در اولین جلسه مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای فاوا ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه بیان داشت که مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا در تدوین راهبردهای عملیاتی فناوری اطلاعات استان نقش بنیادی دارد.
وی گفت: مرکز فاوا با جذب کارشناسان با تجربه اجرایی مرتبط در حوزه کارآفرینی فناوری اطلاعات و تلاش برای جذب حمایت‌های صنایع و نهادهای دولتی و خصوصی می تواند در رونق کسب و کارهای نوپای محلی و هدایت آنها به سمت کسب و کارهای توسعه یافته نقش آفرینی نماید، شناسایی اعضای زیست بوم کارآفرینی استان، منابع و امکانات سازمان های دولتی و خصوصی و برقراری تعامل کارآمد با مراکز شتاب دهنده، صندوق‌های سرمایه گذاری و فعالان حوزه ICT اعم از فارغ التحصیلان، اساتید دانشگاه و نخبگان استان به منظور ایجاد ارتباط تنگاتنگ و پایدار از دیگر وظایف مرکز فاوای استان ایلام می باشد.
طاهرپور همچنین اظهار امیدواری نمود که این مرکز بتواند با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی و توسعه شتاب دهنده ها و کسب و کارهای نوپا در استان زمینه اشتغال زایی و فعالیت جوانان در حوزه ICT با سهولت بیشتری فراهم شود.
در پایان این جلسه تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام با اهدافی از قبیل تشکیل کمیته پژوهش و توسعه ICT در استان، توسعه خدمات تجاری سازی فناوری های نوین در استان و حمایت همه جانبه از شرکت های فناور و دانش بنیان مرتبط با IT و ICT در استان منعقد گردید.