رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی: هرمزگان ظرفیت بالایی برای توسعه شرکت دانش بنیان دارد/ اختصاص بیش از 30 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان هرمزگان

۲۲ آبان ۱۳۹۵ | ۱۰:۲۰ کد : ۱۱۴۷۶ اخبار
تعداد بازدید:۳۱۲
علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در نشست معرفی خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی که به ریاست علی رئوفی معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان برگزار شد با اشاره به شرکت های دانش بنیان هرم...
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی: هرمزگان ظرفیت بالایی برای توسعه شرکت دانش بنیان دارد/ اختصاص بیش از 30 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان هرمزگان
علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در نشست معرفی خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی که به ریاست علی رئوفی معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان برگزار شد با اشاره به شرکت های دانش بنیان هرمزگان گفت: پارک علم و فناوری هرمزگان با توجه به ماموریت هایی که دارد تلاش کرده تا واحدهای فناور را به سمت دانش بنیان شدن سوق دهد که خوشبختانه بیشتر این شرکت ها در پارک علم و فناوری هرمزگان رشد یافته اند.
وی گفت: پارک هرمزگان از ظرفیت های موجود صنودق بهره خواهد گرفت و در این زمینه جلسات متعددی برگزار کرده تا واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان راه هموارتری برای توسعه داشته باشند.
فتی ابراز امیدواری کرد، با نگاه مثبتی که از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی وجود دارد ما نیز با تلاش بیشتری زمینه را برای استفاده هرمزگان از این تسهیلات بکار خواهیم بست.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور از ارائه 3 میلیارد و 355 میلیون تومان تسهیلات به شرکت های دانش بنیان هرمزگان خبر داد.
وی با بیان اینکه هرمزگان با دارا بودن 19 شرکت دانش بنیان 7 دهم درصد از مجموع آنها به خود اختصاص داده است، افزود: با توجه به قابلیت ها و ظرفیت های هرمزگان تعداد شرکت های دانش بنیان هرمزگان می تواند عدد بالاتری باشد که تحقق آن مستلزم تلاش های پارک علم و فناوری، دانشگاه های استان، صنایع و... است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور افزود: منابع قابل توجهی برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است که نیازمند فعالیت بیشتر شرکت های دانش بنیان است تا بتوان سهم بیشتری از آنها به هرمزگان اختصاص یابد.
سلطانی با تاکید بر اینکه صنودق نوآوری و شکوفایی هیچ گونه سهمیه بندی استانی در ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان ندارد، گفت: هرچه تعداد شرکت های دانش بنیان استانی بیشتر شود اعتبارات بیشتری نصیب آنها می شود.
وی ادامه داد، صندوق نوآوری و شکوفایی در همه مراحل از تولید نمونه صنعتی تا توسعه خط صادرات و انتقال فناوری همراه شرکت های دانش بنیان هست.
به گفته رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور ، برای ساخت نمونه صنعتی محصول تسهیلات با سود 4 درصد در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می گیرد و برای مراحل پس از آن و صادرات تسهیلات با سود 11 درصد در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می گیرد.
وی تصریح کرد، از زمان تاسیس صندوق که چهار سال می گذرد تسهیلاتی با مبلغ کف 20 میلیون و سقف 23 میلیارد تومان به متقاضیان اعطا شده است.
سلطانی با اشاره به اینکه در حال حاضر دو هزار و 759 شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می کنند، گفت: از این تعداد 500 شرکت در پارک های علم و فناوری و مابقی در سطح شهر پراکنده هستند.
رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور از ساماندهی شرکت های دانش بنیان و تقویت آنها خبر داد و گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی به دنبال ایجاد مجتمع های فناوری است تا از این طریق بتواند محل استقرار شرکت های دانش بنیان را فراهم آورد که تاکنون سه مجتمع در استان های کشور راه اندازی شده است و 15 مورد دیگر نیز در دست بررسی است.
وی بیان داشت: این کار علاوه بر اینکه محل استقرار شرکت های دانش بنیان را فراهم می کند، اثرات فرهنگی نیز بر جامعه می گذارد و مردم را با مفهوم فناوری و تشویق آنها برای ورود به عرصه دانش بنیان و فناوری سوق می دهد.
در این نشست علی رئوفی معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان نیز با اشاره به ظرفیت های هرمزگان گفت: استان هرمزگان با تاکید استاندار نگاه ویژه ای به شرکت های دانش بنیان دارد و این راه را ادامه خواهد داد.
وی ظرفیت های صندوق نوآوری و شکوفایی را خوب توصیف کرد و گفت: بهترین منابع مالی برای شرکت های دانش بنیان صندوق نوآوری و شکوفایی است و نیاز است اطلاع رسانی لازم نیز در این زمینه صورت گیرد.