رئیس پارک علم و فناوری مازندران: مرکز شتابدهی خدمات فناوری در پارک علم و فناوری مازندران راه اندازی شد

۲۳ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۷ کد : ۱۱۰۶۹ اخبار
تعداد بازدید:۲۹۱
دکترعلی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران از راه اندازی مرکز شتابدهی خدمات فناوری برای کمک به فعالیت شرکت های دانش بنیان استان خبرداد . وی گفت: این مرکز زمینه ساز بسترهای لازم برای تجاری سازی...
رئیس پارک علم و فناوری مازندران: مرکز شتابدهی خدمات فناوری در پارک علم و فناوری مازندران راه اندازی شد
دکترعلی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران از راه اندازی مرکز شتابدهی خدمات فناوری برای کمک به فعالیت شرکت های دانش بنیان استان خبرداد .
وی گفت: این مرکز زمینه ساز بسترهای لازم برای تجاری سازی و بازاریابی محصولات و تولیدات شرکت های دانش بنیان مازندران به شمار می رود .
وی ادامه داد: مرکز شتابدهی خدمات فناوری با تبادل ارتباط و همکاری با مدیران صنایع و شرکت های داخلی و همچنین مجموعه های کشورهای دیگر، آشنایی این مجموعه ها با تولیدات و ایده های فناورانه را فراهم می آورندتا بستری برای فروش محصولات شود .
رئیس پارک علم و فناوری مازندران از مشکلات مالی به عنوان اصلی ترین مسائل شرکت های دانش بنیان برشمرد و افزود: جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی با توان اندک مالی که پا در این عرصه و فعالیت تحقیقاتی و علمی گذاشته اند برای فعالیت به حمایت نیاز دارند.
وی مهمترین دغدغه جوانان فعال در این عرصه را دستیابی به بازار فروش محصولاتشان عنوان کرد، ادامه داد: پیشتر چانه زنی و رای زنی ها از سوی فعالان این شرکت ها منجر به دستیابی بازارهای محدود و یا گاها نرسیدن به مقصود برای فروش ختم می شد .
معتمدزادگان اظهار داشت: اکنون با راه اندازی مرکز شتابدهی خدمات فناوری به عنوان یک مرجع رسمی و پیگیری بازاریابی محصولات شرکت های دانش بنیان به اندازه زیادی از بار این مشکلات و دغدغه آنان کاسته شده است .
وی به بخشی از دستاوردهای مرکز شتابدهی خدمات فناوری مازندران اشاره کرد و گفت که در مدت کوتاه و فعالیت این مرکز توانسته است بازار فروش محصولات یکی از شرکت های دانش بنیان استان را در کشورهای دیگر فراهم بکند .
رئیس پارک علم و فناوری مازندران ادامه داد : قرار است این شرکت دانش بنیان تولیدکننده پوشش ارگانیک میوه و سبزیجات خود را به کشور ترکیه صادر بکند .
وی افزایش صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان را بخش دیگری از دستاوردهای تشکیل و راه اندازی مرکز شتابدهی خدمات فناوری برشمرد .