رئیس پارک علم و فناوری مازندران: بیش از 1000 تیم دانش آموزی در دهمین مسابقات ملی رباتیک ثبت نام کردند

۱۶ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۵ کد : ۱۱۰۶۰ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۱
به گزارش روابط عمومی پارک: رئیس پارک علم و فناوری مازندران از ثبت نام بیش از هزار تیم دانش آموزی برای دهمین دوره مسابقات ملی رباتیک در استان خبر داد.دکتر علی معتمدزادگان گفت: دهمین دور...
رئیس پارک علم و فناوری مازندران: بیش از 1000 تیم دانش آموزی در دهمین مسابقات ملی رباتیک ثبت نام کردند
 
به گزارش روابط عمومی پارک:  رئیس پارک علم و فناوری مازندران از ثبت نام بیش از هزار تیم دانش آموزی برای دهمین دوره مسابقات ملی رباتیک در استان خبر داد.
دکتر علی معتمدزادگان گفت: دهمین دوره از مسابقات ملی روبات دانش آموزشی با حضور بیش از هزار تیم از ۷۰ شهرستان در ۱۹ شهریور ماه در ساری برگزار می شود.
وی با اشاره به اهداف برگزاری این مسابقات، گفت: مسابقات ملی رباتیک دانش آموزشی با هدف توسعه فناوری ها و کسب و کار های دانش آموزشی  و گسترش خلاقیت های دانش آموزشی آمیخته با بازی و مسابقه با ربات های ساخته خودشان برگزار می گردد.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران با بیان اینکه برگزاری این‌گونه مسابقات نقش بسیار مهمی در ایجاد انگیزه و افزایش خلاقیت و استعدادهای دانش‌آموزی دارد، خاطرنشان کرد: از همین استعدادها و خلاقیت‌های دانش‌آموزی می‌توان در آینده برای انجام کارهای بزرگ و رفع نیازهای جامعه در تمام حوزه‌های فناوری استفاده کرد.
وی بیان کرد: رشته های رباتیک، چرتکه، موشک آبی، پل ماکارونی، آزمایشگاه، مزرعه فکر در بخش  مسابقات  و هوافضا، آموزش مبتنی بر پرینتر سه بعدی، ماشین های سوخت شیمیای وجادوی طبیعت در بخش نمایشگاهی از محور های  رویداد  خواهند بود.