رئیس پارک علم و فناوری مازندران: استفاده از ظرفیت خیران علم و فناوری برای حمایت از جوانان نخبه ضروری است

۰۴ تیر ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۸ کد : ۱۱۰۵۸ اخبار
تعداد بازدید:۲۸۹
دکترعلی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اعلام اینکه مجمع خیران علم و فناوری با الگوبرداری از خیران مدرسه‎ساز راه‌اندازی شده است، گفت: استفاده از ظرفیت خیران حوزه‌های مختلف برای ...
رئیس پارک علم و فناوری مازندران: استفاده از ظرفیت خیران علم و فناوری برای حمایت از جوانان نخبه ضروری است
 
دکترعلی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اعلام اینکه مجمع خیران علم و فناوری با الگوبرداری از خیران مدرسه‎ساز راه‌اندازی شده است، گفت: استفاده از ظرفیت خیران حوزه‌های مختلف برای تداوم حمایت از جوانان برای به‌کارگیری علم و دانش است.
وی با بیان اینکه فراهم آوردن زمینه هدایت و بهره‌برداری از ظرفیت و منابع مالی خیران مازندران در راستای حمایت از تجاری‌سازی دستاوردهای علمی و پژوهشی از اهداف مجمع خیران حامی علم و فناوری این استان است، اظهار کرد: استفاده از ظرفیت خیران حوزه‌های مختلف به‌ویژه مدرسه‌ساز و دانشگاه‌ساز برای تداوم حمایت از جوانان در راستای به‌کارگیری علم و دانش، برای رفع نیازهای جامعه و قرارگیری جوانان و نخبگان در بستر اقتصادی صحیح و مطمئن است.
دکتر معتمدزادگان با اعلام اینکه در چند سال اخیر ثابت شده است که عموم مردم وقتی به عرصه دانش ورود پیدا می‌کنند، بازدهی و نتیجه آن، کارآمدتر از بخش‌های دولتی است، افزود: به‌عنوان نمونه فعالیت‌هایی که خیران مدرسه‌ساز در مازندران انجام داده‌اند، بسیار ثمربخش بوده و در همین راستا مجمع خیران علم و فناوری را در این استان با الگوبرداری از خیران مدرسه‌ساز تأسیس کردیم.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران گفت: راه‌اندازی مجمع خیران علم و فناوری با این نگاه بود که خیران مدرسه‌ساز ترغیب شوند تا برای اشتغال فارغ‌التحصیلان نیز چاره‌اندیشی کرده و کمک کنند تا این جوانان به شکل صحیح و مطمئن در بستر اقتصادی جامعه قرار بگیرند.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه مازندران با توجه به وجود فارغ‌التحصیلان و نخبگان، ظرفیت بسیار خوبی در حوزه فناوری دارد، بیان کرد: حمایت خیران از ساخت مسجد و مدرسه کار بسیار پسندیده‌ای است و در کنار آن نیز ارزش حمایت از ایجاد شغل برای جوانان کمتر از آن نیست، زیرا  نبود اشتغال برای جوانان ممکن است آنها را به سمت بزه‌کاری بکشاند.
دکتر معتمدزادگان در پایان گفت: دومین نشست مجمع عمومی و هیأت امنای مجمع خیران حامی علم و فناوری مازندران به مناسبت ماه مبارک رمضان، هفته آینده در پارک علم و فناوری این استان برگزار می‌شود.