رئیس پارک علم و فناوری مازندران از میزبانی ساری برای دهمین دوره مسابقات ملی لکوکاپ خبر داد

۰۷ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۹ کد : ۱۱۰۵۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۹۳
دکتر علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری استان مازندران گفت: دهمین دوره مسابقات ملی لکوکاپ با هدف ارتقای فرهنگ کارآفرینی و ایجاد بستر رشد خلاقیت‌های دانش‌آموزان توسط پارک علم و فناوری مازندران در ...
رئیس پارک علم و فناوری مازندران از میزبانی ساری برای دهمین دوره مسابقات ملی لکوکاپ خبر داد
دکتر علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری استان مازندران گفت: دهمین دوره مسابقات ملی لکوکاپ با هدف ارتقای فرهنگ کارآفرینی و ایجاد بستر رشد خلاقیت‌های دانش‌آموزان توسط پارک علم و فناوری مازندران در 19 شهریورماه به میزبانی شهر ساری برگزار می‌شود.
وی افزود: پیش‌بینی می‌شود که در این‌ دوره بیش از یک‌هزار تیم از سراسر کشور در رشته‌های علوم آزمایشگاهی، رباتیک، چرتکه، عصر خلاق، راکت آبی و پل ماکارونی شرکت کنند.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران اظهار کرد: در ابتدای مسابقات نیز یادواره شهدای دانش‌آموزی و شهدای مدافع حرم، با هدف آشنا کردن شرکت‌کنندگان و جلب توجه آنها به مقام شهدا برگزار می‌شود.
وی گفت: نخستین دوره نمایشگاه ملی بازی و اسباب‌بازی بومی نیز با هدف تقویت و حمایت از شرکت‌های داخلی تولید کننده اسباب‌بازی و احیای بازی‌های بومی، توسط پارک علم و فناوری مازندران برگزار می‌شود.
معتمدزادگان ادامه داد: مخاطبان مستقیم این رویداد، افراد سه تا 18 سال هستند و سایر سنین نیز می‌توانند از این رویداد بهره ببرند.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران با بیان اینکه برگزاری این‌گونه مسابقات نقش بسیار مهمی در ایجاد انگیزه و افزایش خلاقیت و استعدادهای دانش‌آموزی دارد، خاطرنشان کرد: از همین استعدادها و خلاقیت‌های دانش‌آموزی می‌توان در آینده برای انجام کارهای بزرگ و رفع نیازهای جامعه در تمام حوزه‌های فناوری استفاده کرد.
وی در پایان گفت: کمیسیون ملی یونسکو نیز از این مسابقات حمایت معنوی دارد.