رئیس پارک علم و فناوری مازندران از ساخت روبات ویدئومتری در این پارک خبر داد

۲۷ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۵ کد : ۱۱۰۵۱ اخبار
تعداد بازدید:۴۰۵
دکتر علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران، اظهار داشت: ربات ویدئو متری جهت بازرسی شبکه فاضلاب با قابلیت نمایش تصویری دادها، رسم نمودارها، ثبت اطلاعات و گزارش دهی توسط یک شرکت دانش بنیان&...
رئیس پارک علم و فناوری مازندران از ساخت روبات ویدئومتری در این پارک خبر داد
دکتر علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران، اظهار داشت: ربات ویدئو متری جهت بازرسی شبکه فاضلاب با قابلیت نمایش تصویری دادها، رسم نمودارها، ثبت اطلاعات و گزارش دهی توسط یک شرکت دانش بنیان  در پارک علم و فناوری مازندران تولید شد.
وی با بیان اینکه این محصول توسط محققان شرکت دانش‌بنیان با کمترین هزینه طراحی و ساخته شده است، اظهار کرد: نمونه‌های خارجی این محصول دارای هزینه‎های تعمیرات و نگهداری بسیار بالایی هستند و در صورت خرابی باید از متخصصان خارجی استفاده شود اما محققان این شرکت دانش‌بنیان با تولید چنین محصول کاربردی، نیاز کشور در ساخت این نوع از روبات‎های ویدئومتری را رفع کردند.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به اینکه طراحی و ساخت این مدل روبات برای نخستین‌بار در کشور اتفاق افتاده است، افزود: این روبات توانایی ورود به شبکه‌های فاضلاب از 160 تا 1200 میلی‌متر را دارد و به‌طور معمول، روبات‌های خارجی موجود در بازار نمی‌توانند وارد شبکه‌های فاضلاب با این ابعاد شوند که انشعاب جانبی به آن متصل باشد.
در ادامه مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان فناوری هوشمند «آروین» نیز گفت: ساخت و تولید بخش‌های مختلف روبات ویدئومتری توسط این شرکت، سه سال به‌طول انجامید.
مرتضی مرادی بیان کرد: این روبات با قابلیت جداسازی کابل از روبات برای سهولت و ایجاد مرکز ثقل پایین در روبات با هدف جلوگیری از انحراف بوده و دارای موتورهای پُرقدرت به منظور حرکت در گل و لای، تولید شده است.
وی درباره قیمت این دستگاه نسبت به مشابه خارجی گفت: نمونه خارجی این مدل از ویدئومترها ٤ برابر مشابه ساخته شده توسط شرکت آروین قیمت دارد که در کشورهاى آلمان، کانادا و آمریکا تولید مى شود.