رئیس پارک علم و فناوری مازندران از ایجاد مرکز توانمند سازی کسب و کارهای it و ict در پارک علم و فناوری مازندران خبر داد

۰۷ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۴ کد : ۱۱۰۴۶ اخبار
تعداد بازدید:۲۴۰
دکتر معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران در نشست معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با نخبگان، فناوران و شرکت های دانش بنیان حوزه it و ict استان که در پارک علم و فنا...
رئیس پارک علم و فناوری مازندران از ایجاد مرکز توانمند سازی کسب و کارهای it و ict در پارک علم و فناوری مازندران خبر داد
 
دکتر معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران در نشست معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با نخبگان، فناوران و شرکت های دانش بنیان حوزه it و ict استان که در پارک علم و فناوری مازندران برگزار شد گفت: مرکز توانمند سازی کسب و کار های it و ict  در پارک علم و فناوری مازندران با هدف اثرخشی در سیاست گذاری های دولت از طریق ایجاد ارتباطی میان حلقه های مختلف بازار، دانشگاه، صنعت و همفکری با بخش خصوصی برای بهینه سازی طرح ها و ایده های نو ایجاد می شود.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران در این نشست از وجود چهار مرکز رشد با یکصد شرکت دانش بنیان وابسته به این مجموعه علمی و تحقیقاتی به عنوان بخشی از ظرفیت های استان نام برد .
علی معتمدزادگان افزود: استان مازندران با توجه به ملاحظات زیست محیطی وآلاینده بودن بعضی از صنایع می تواند در زمینه صنایع پاک و صنایع سبز و به دور از آلایندگی به خوبی در این حوزه ورود پیدا کند .
وی گفت از اهداف این مرکز می توان به ترویج و تسهیل ارزش‌آفرینی، بررسی و تلاش برای توسعه بازار، تیم‌سازی، شبکه‌سازی و هم‌افزایی، خدمات و مشاوره کسب‌وکار، خدمات و مشاوره قانونی اشاره کرد.
وی با بیان اینکه  راه اندازی این مرکز ارتباط مستقیم با بازیگران مختلف بازار و صنعتگران بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات برقرار می شود، گفت: درگاهی برای تجمیع حمایت های دولت از کسب و کار های نوپای ICT بوده و در این راستا و براساس اختیارات و مقررات تدوین شده به ویژه آیین نامه توسعه و گسترش کاربردهای فاوا در تلاش برای افزایش همکاری ها و هماهنگی های بین بخش دولتی و غیردولتی می باشد.