رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی: اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد یادگیری دو بال اقتصاد مقاومتی هستند

۱۷ مهر ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۰ کد : ۱۱۰۲۷ اخبار
تعداد بازدید:۲۲۲
نشست مشترک شرکت های دانش بنیان مراکز رشد فناوری جامع و فناوری انرژی با حضور 60 نفر از مدیران عامل شرکت های دانش بنیان، با محوریت اطلاع از ظرفیت ها و بهره مندی از توانمندی های شرکت های دانش بنیان...
رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی: اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد یادگیری دو بال اقتصاد مقاومتی هستند
نشست مشترک شرکت های دانش بنیان مراکز رشد فناوری جامع و فناوری انرژی با حضور 60  نفر از مدیران عامل شرکت های دانش بنیان، با محوریت اطلاع از ظرفیت ها و بهره مندی از توانمندی های شرکت های دانش بنیان در محل پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد.
دکتر علم الهدایی، رئیس پارک علم و فناوری خراسان ضمن قدردانی از شرکت های دانش بنیانی که با انگیزش بالا، محدویت امکانات و منابع برای توسعه یکپارچه کشور گام بر می دارند گفت: به عقیده بنده کاری که امروز توسط شرکت های دانش بنیان در مسیر توسعه و بالندگی کشور صورت می پذیرد، از جهاد فی سبیل الله کمتر نیست.
دکتر علم الهدایی ادامه داد: پیش از این دانشمندان معتقد بودند که ارزش اطلاعات و اطلاع رسانی به عنوان یک اصل مطرح است اما امروزه ارزش دانش، مدیریت دانش و دانایی را به عنوان اصل مطرح می نمایند که جزو موضوعاتی است که شرکت های فناور برای دست یابی به آن در تکاپو و تلاش هستند.
علم الهدایی خاطر نشان کرد: از مصادیق موضوعاتی که رهبر معظم انقلاب تحت عنوان گفتمان علم و فناوری و دانش بنیان مطرح کرده اند به اشتراک گذاری اطلاعات و تبدیل ضعف به قوت از طریق تعامل با یکدیگر است که در قرآن کریم هم بر اهمیت آن تاکید شده است.
وی افزود: اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد یادگیری دو بال اقتصاد مقاومتی هستند و اگر کشور به دنبال دستیابی به اقتصاد مقاومتی و توسعه باشد مطمئنا یک جنبه اصلی آن اقتصاد یادگیری قلمداد می شود .
رئیس پارک علم و فناوری خراسان در پایان ضمن مناسب شمردن فضای استان برای فعالیت شرکت های دانش بنیان و اهمیت تداوم مشارکت این مجموعه ها با یکدیگر تصریح کرد: خوشبختانه علاوه بر مسئولینی که از ابتدای امسال از پارک علم و فناوری خراسان بازدید داشته اند، استاندار خراسان رضوی هم توجه ویژه ای به رفع چالش های پیشروی این شرکت ها دارد و حتی در مواردی، شخصا برای رفع مشکلات شرکت های دانش بنیان ورود کرده است.